پ. آبان ۱ام, ۱۳۹۹

مديران نشریات مي توانند سهميه كاغذ دريافت كنند

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، مدير عامل خانه مطبوعات و رسانه هاي هرمزگان طي گفتگو با روابط عمومي با اشاره به موضوع توزيع يارانه كاغذ به نرخ مصوب دولتي گفت : هر كدام از مديران مسئول رسانه ها كه مايل به دريافت سهميه كاغذ  باشند مي توانند طي درخواست كتبي ، مقدار كاغذ مصرفي ساليانه نشريه خود را به مدير كل مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي وزارت ارشاد اعلام نمايند .
معصومه قاسمي در ادامه اظهار داشت: از انجايي كه سهميه كاغذ مصرفي فقط بر عهده اداره کل مطبوعات است که از طریق معرفی درخواست کنندگان به شركت هايي  كه از سوي  وزارت فرهنگ و ارشاد تعیین شده است انجام مي شوند، لذا برای خانه مطبوعات یا رسانه هاي استان ها هيچ گونه وظیفه ای تعیین نشده است و دخل و تصرفي در معرفي نشريات و رسانه ها جهت دریافت سهميه كاغذ ندارند .
وي خاطر نشان ساخت، از سویی شرکت تعاونی مطبوعات کشور هم برای اعضا خود نیز کاغذ تهیه می کند که از  شیوه اداره کل مطبوعات پیروی نمی کند و در چارچوب سهمیه بندی  نمی گنجد. مدیر عامل خانه مطبوعات گفت: اخیرا با توجه به کمبود کاغذ و افزایش بهای آن روش توزیع کاغذ تغییر کرده و كارفرمايان با توجه به دفعات چاپ و انتشار منظم از سوي معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد ، در ليست توزيع شركت هاي مدنظر قرار مي گيرند كه از طریق پبامک مطلع میشوند و در صورت توان مالي با پرداخت نقدي مبلغ اعلام شده، مي توانند كاغذ مورد نياز خود را دريافت نمايند.
وي با اشاره به انتشارخبر مخدوش اخیر که برخی از اطلاعات آن برای فریب اذهان ناقص در سايت خبري تابناك استان درج شده بود، بيان داشت :
سال گذشته از سوي واحد مطبوعات و رسانه ها اداره كل فرهنگ و ارشاد هرمزگان به مديران رسانه ها اعلام شد كه میزان كاغذ مصرفي موردنياز يكسال خود را طي نامه كتبي به اداره كل  استانها اعلام نمايند كه در همين راستا  برخی از مديران رسانه بعلت شرايط نامساعد اقتصادي توان خريد كاغذ را نداشتند و عده يي از كارفرمايان كه بصورت هفتگی و دو هفته نامه و ماهنامه منتشر مي شدند، بعلت نداشتن صرفه اقتصادي براي خريد كاغذ اقدام نكردند.
البته اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: روزنامه ها بعلت مصرف روزانه و بالاي كاغذ جهت چاپ روزانه مجبور به خريد كاغذ هستند و لذا از این فراخوان استقبال کردند.
 وی همچنین تاكيد كرد: مسئوليت معرفي مديران رسانه برای دريافت سهميه كاغذ  بر عهده خانه مطبوعات و رسانه هاي استان نبوده و نیست.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس