ی. آذر ۹ام, ۱۳۹۹

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در نشست با تشکلات و انجمن های صنفی:

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

 

* توسعه تشکلات و انجمن های صنفی رویکرد اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان است
* مانعی برای توسعه تشکلات و انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی نخواهم بود
* مجامع تشکلات و انجمن های صنفی باید شفاف باشد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه رویکرد این اداره کل تعامل و همراهی با شرکای اجتماعی خود است، گفت: برای توسعه تشکلات و انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی استان مانعی وجود نخواهد داشت.
هادی ابراهیمی در نشست با تشکلهای کارگری و کارفرمایی استان که با هدف بیان و بررسی مشکلات آنها برگزار شد، بر تغییر نگرش از منفعت فردی به جمعی تاکید و اضافه کرد: تشکلهای کارگری و کارفرمایی بعنوان نمایندگان اصلی و قانونی کارگران و کارفرمایان، باید مطالبه گر باشند و در راستای گسترش و پیگیری مطالبات خود در تصمیم گیری ها نیز نقش ایفا کنند.
وی افزود: افراد کارآمد در بین تشکلها بسیار دیده می شود که باید در نهادهای تصمیم‌ گیری دولت تاثیرگذار باشند که نمونه آن را در استان شاهد بودیم.
وی بر انعقاد پیمان های دسته جمعی، شفافیت مجامع، توجه به آموزش و آگاهی اعضا، ورود افراد توانمند و پیگیر در انجمن ها، ارتباط مستمر با دستگاهها و تلاش بر رفع مشکلات اعضا تاکید کرد.
در این نشست، تشکل های کارگری و کافرمایی ضمن ارایه عملکرد و دستاوردهای خود، مشکلات و پیشنهادایی را ارائه کردند.
۲۵۵ تشکل و انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی با بیش از ۳۱ هزار نفر عضو در استان هرمزگان فعال هستند.
در راستای توسعه و ترویج سه ‌جانبه گرایی کارگر، کارفرما و دولت و بمنظور حفظ حقوق، منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه است، تشکلات کارگری و کارفرمایی در واحدهای تولیدی تشکیل شده که این تشکل‌ها شامل نمایندگان کارگران و کارفرمایان، شوراهای اسلامی کار، انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی، کانون بازنشستگان و کانون انجمن کارگری، کارگران و استادکاران ساختمانی است که شامل جمعیت کارگری و کارفرمایی قابل توجهی در استان هرمزگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس