مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان تاکید کرد ؛ برخورد جدی با مراکز غیرمجاز تولید ارز دیجیتال

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان تاکید کرد برخورد جدی با مراکز غیرمجاز تولید ارز دیجیتال مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: مراکز استخراج ارزهای دیجیتال که از برق غیرمجاز یا سایر انشعابها برای تامین برق مورد نیاز خود استفاده می کنند،علاوه بر جریمه به مراجع قضایی معرفی می شوند. به گزارش پایگاه خبری صدای […]

مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان تاکید کرد

برخورد جدی با مراکز غیرمجاز تولید ارز دیجیتال

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: مراکز استخراج ارزهای دیجیتال که از برق غیرمجاز یا سایر انشعابها برای تامین برق مورد نیاز خود استفاده می کنند،علاوه بر جریمه به مراجع قضایی معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، مهندس هاجر عبدی افزود: استفاده از این دستگاه ها به دلیل مصرف بالای برق باعث افزایش بار مصرفی ترانس ها ، افزایش بار خطوط و در بیشتر موارد موجب افت ولتاژ و تشدید خاموشی ناشی از کمبود برق و ایجاد نارضایتی مشترکین می شود.

وی با اشاره به کشف ۶۴ دستگاه تولید ارز دیجیتال در پارسیان افزود: فعالیت این دستگاهها با استفاده از انشعاب خانگی و کشاورزی بوده که طبق دستورالعمل وزارت نیرو امری غیرقانونی است.

عبدی اضافه کرد: اگرچه تولید کنندگان رمز ارز می توانند با ارائه مجوز و پروانه صادره از سازمان های ذیربط نسبت به دریافت انشعاب قانونی اقدام و از حمایت قانونی برخوردار باشند اما برخی افراد سودجو به دلیل کسب سود بالاتر از انشعابات دیگر با تعرفه های ارزان قیمت به صورت غیر قانونی و مخفیانه استفاده می کنند که حسب وظیفه قانونی ، شناسایی و پیگیری های لازم همواره در دستورکار قرار داشته و اقدامات قانونی از طریق دستگاه های نظارتی و مراجع قضائی به عمل خواهد آمد.

مهندس هاجر عبدی اضافه کرد:براساس دستورالعمل وزارت نیرو تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها به دو روش اتصال به شبکه و خرید انرژی و یا تامین انرژی از طریق مولدهای عمدتا خورشیدی صورت می گیرد. در صورت نیاز متقاضی به برق شبکه توزیع به نسبت میزان دستگاههای درحال استفاده، انشعاب متقاضیان از طریق نصب پست یا فیدر جدید واگذار می شود. وی در خصوص تعرفه برق مراکز استخراج ارزهای دیجیتال گفت: بهای هرکیلووات ساعت برق مصرفی به طور میانگین ۹ هزارو ۶۵۰ ریال تعیین شده است که در ماههای گرم یا سرد سال تغییر می کند.

عبدی همچنین یادآور شد: چنانچه درکارگاه های صنعتی و مزارع کشاورزی دستگاه های ماینر شناسایی شود، مسئولیت قانونی و جرائم بر عهده مالک انشعاب خواهد بود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان در پایان خواستار جدیت، تلاش و همراهی بیشتر مردم استان در جهت جلوگیری از فراگیر شدن استفاده غیر مجاز از دستگاه های مذکور شد.

 

بابک پارسا////