پ. آذر ۱۳ام, ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان خبر داد : اجرای طرح برق امید از اول آبان ماه

اجرای طرح برق امید از اول آبان ماه

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان هرمزگان ،  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکین برق خانگی خبر داد.
مهندس هاجر عبدی افزود: در این طرح مشترکینی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر ماه برق مصرف کنند، در دسته مشترکین کم مصرف قرار میگیرند و قبض برق آنها از این ماه رایگان می شود.
وی ادامه داد: هزینه های برق مصرفی در استان هرمزگان شامل دو تعرفه تابستان و زمستان می شود که تعرفه تابستان از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می شود. مشترکینی که در تعرفه تابستان در هر ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها بصورت رایگان محاسبه می شود.

وی اظهار داشت :شرکت توزیع نیروی برق درحال حاضر ۷۱۵ هزار مشترک دارد که از این میزان ۵۷۳ هزار مشترک معادل ۸۲ درصد را مشترکین خانگی شامل می شود.طبق آخرین محاسبه مصرف برق مشترکین، حدود ۲۰ درصد مشترکین خانگی شامل مشترکین کم مصرف هستند که هزینه برق آنها از این ماه رایگان محاسبه می شود.
عبدی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح اصلاح الگوی مصرف برق مشترکین خانگی و آموزش مشترکین پرمصرف جهت قرار گرفتن در گروههای مشترکین خوش مصرف و در نهایت کم مصرف میباشد. وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن است . درصورتی که مشترکین اینگونه وسایل را به طور منظم سرویس و همواره در بهترین حالت از آنها نگهداری و در نحوه و زمان استفاده‌از انها دقت نمایند می توانند مصرف برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. ضمن اینکه استفاده از نور طبیعی درطول روز و همچنین استفاده از لامپهای کم مصرف در ساعات شب هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد.

 

بابک پارسا ///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس