پ. بهمن ۲ام, ۱۳۹۹

مدیریت و حفاظت از گونه های در خطر انقراض موضوع سی و هفتمین برنامه زنگ آموزش کارکنان سازمان

برنامه سی و هفتمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع مدیریت و حفاظت از گونه های در خطر انقراض، روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۹ در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون، رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، باقر نظامی، عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست، مبحث “مدیریت و حفاظت از گونه های در خطر انقراض” را تشریح می کند.
آرش یوسفی با اشاره به نامگذاری روز جهانی تنوع زیستی در ۲۲ مه همزمان با ۱ خرداد، گفت: با توجه به این که تنوع زیستی سرمایه ای عمومی و متعلق به همگان است، متأسفانه بشر با سوء رفتار در طبیعت، زمینه انقراض تنوع زیستی و نابودی زیستگاه ها را ایجاد کرده که مشکلات فراوانی برای ادامه حیات و بقا در زمین به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که به تازگی منتشر شده است بشر تأثیر ویرانگری بر خشکی‌،‌ دریاها و هوا داشته و در حال حاضریک میلیون گونه جانوری و گیاهی در معرض خطر انقراض قرار دارند.
یوسفی خاطرنشان کرد: در طی نیم قرن گذشته،‌ جمعیت جهان دو برابر، اقتصاد جهانی چهار برابر و تجارت جهانی بیش از ده برابر افزایش پیدا کرده است و برای تولید غذا و پوشاک و تأمین انرژی این جهان رو به رشد،‌ منابع طبیعی و حیات وحش با سرعتی سرسام آور در معرض خطر نابودی قرار گرفته اند.
رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان افزود: برای جلوگیری از خطر نابودی تنوع زیستی علاوه بر بهره برداری پایدار از منابع طبیعی، ضروری است تا تک تک افراد جامعه در سبک زندگی، میزان هدر رفت منابع غذایی و انرژی بازنگری اساسی کنند.
شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس