پ. آذر ۱۰ام, ۱۴۰۱

مراسم اختتامیه کارگاه تخصصی گرافیک “هرمزگان مرز پر گوهر” در حوزه هنری هرمزگان برگزار شد

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

آیین اختتامیه کارگاه تجسمی ” هرمزگان مرز پر گوهر” با حضور رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار شد.

سعید عبدلی‌زاده رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان در این آیین طی سخنانی اظهار داشت : در برگزاری این کارگاه چند هدف داشتیم که یکی از مهم‌ترین اهداف بحث تبیین هویت واقعی و برجسته هرمزگان به عنوان پایگاه بی بدیل در برابر استعمار و استکبار بود.
وی افزود: این مسئله بارها مرتبه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بوده است و درخواست داشته‌اند نقش هرمزگان در مقابله با استکبار و استعمار تبیین شود که این امر یک وظیفه برای هنرمندان به عنوان رزمندگان حوزه هنر انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان گفت : باید تلاش کرد به عنوان یک هدف مشترک با بهره‌گیری از هنر ، هرمزگان را به عنوان یک پایگاه مبارزه با استکبار و استعمار معرفی کرد و این استان به عنوان کانون هنر مقاومت شناخته شود.
عبدلی‌زاده تصریح کرد: در برگزاری این کارگاه سازمان‌ اوج به عنوان یک همکار در کنار حوزه هنری قرار گرفت و حضور موثری داشت که قدردان آنها و جبهه فرهنگی انقلاب در استان هستیم.
در ادامه رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این آیین اظهار داشت : هرمزگان همواره در جشنواره‌های تجسمی و گرافیکی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است.
وی افزود : هرمزگان در این حوزه استعداد بسیار خوبی دارد و این مهم را می‌توان در آثار و صنایع دستی مردمان میناب و بشاگرد به خوبی مشاهده کرد که افراد به صورت تجربی صنایع زیبایی خلق می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه هنر از صنعت جلوتر بوده و زنده‌تر است گفت: هنرهای تجسمی به لحاظ قدمت و حضور هنرمندان شایسته در استان دارای قابلیتهای زیادی است که خوشبختانه در هرمزگان مجددا انجمن هنرهای تجسمی احیا و اعضا انتخاب شدند که این امر می‌تواند به حرفه‌ای‌تر شدن آثار تولیدی کمک کند.
کمالی زرکانی گفت: برگزاری چنین کارگاه‌هایی سبب می‌شود سواد تجربی افراد به صورت کارگاهی حرفه‌ای شود و به پختگی لازم برسد.
وی با اشاره به برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما که در تقویم نیز ثبت شده است برگزاری هفته هرمزگان از تاریخ ۵ تا ۱۲ اردیبهشت است که در این فرصت تلاش می‌شود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هرمزگان در تمامی ابعاد شناسانده شود.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان نیز با اشاره به اینکه شهدای خلیج فارس فرهنگ ایستادگی و استقامت در برابر دشمنان را نشان دادند افزود : شهدای مبارزه مستقیم با آمریکا در آبهای خلیج فارس فرهنگ ایستادگی، وارستگی و استقامت در مقابل دشمنان را برای اقشار مردم به ویژه جوانان تبیین کردند .
گفتنی است در پایان این کارگاه سه روزه ، از هنرمندان شرکت کننده در این رویداد فرهنگی هنری با اهدا لوح سپاس ، تجلیل شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *