مردم در جهت پیشگیری از سرقت باید مراقبت بیشتری از اموال خود خصوصا منزل ، مغازه و خودرو داشته باشند

دکتر میرزاد در کمیسیون پیشگیری از سرقت هرمزگان تاکید کرد: مردم در جهت پیشگیری از سرقت باید مراقبت بیشتری از اموال خود خصوصا منزل ، مغازه و خودرو داشته باشند/پلیس تمهیدات لازم، جهت کشف سریع، دقیق و علمی جرم را انجام دهد به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی […]

دکتر میرزاد در کمیسیون پیشگیری از سرقت هرمزگان تاکید کرد: مردم در جهت پیشگیری از سرقت باید مراقبت بیشتری از اموال خود خصوصا منزل ، مغازه و خودرو داشته باشند/پلیس تمهیدات لازم، جهت کشف سریع، دقیق و علمی جرم را انجام دهد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان اینکه همکاری مردم و دستگاههای اجرایی با پلیس کمک شایانی برای کاهش سرقت در سطح استان می کند، اظهار کرد: نیروی انتظامی زحمات بسیاری برای برقراری امنیت و آرامش در استان متحمل می شود و همه مردم، دستگاه های اجرایی، بخشداری ها، دهیاری ها و اصناف باید با همکاری و تعامل مناسب با پلیس زمینه وقوع سرقت را کاهش دهند.

دکتر عباس میرزاد در جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت استان، افزود: موضوع سرقت یکی از ناهنجاری های اجتماعی است که علل آن جهت پیشگیری باید مورد توجه و دقت قرارگیرد و متناسب با آن در استان سیاستگذاری شود.

وی اضافه کرد: مهمترین مسئله در بحث پیشگیری از سرقت، آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از مال و اموال خود است.

میرزاد خاطر نشان کرد: برای پیشگیری از وقوع جرم لازم است به موضوع آموزش و آگاهی بخشی مردم اهمیت داد و با استفاده از روش های نوین و تاثیرگذار نسبت به آگاه سازی عمومی و کاهش آسیب ها اقدام کرد .

وی عدم رعایت برخی از اصول حفاظتی را در وقوع سرقت ها موثر دانست و خواستار اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اولیه توسط عموم مردم در راستای مقابله با سرقت و دستبرد شد. 

میرزاد بر ضرورت آسیب شناسی و تعیین علل و عوامل اصلی در وقوع جرایم بویژه وقوع سرقت ها از اماکن و در سطوح مختلف شهری و روستا ها و ارائه راهکار های پیشگیری و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مهار جرایم تاکید کرد.

وی افزود: لازمه پیشگیری از سرقت در جامعه ، هم اندیشی و تلاش مضاعف تمامی دستگاه های امنیتی و انتظامی استان و تمهیدات لازم پلیس در جهت کشف سریع، دقیق و علمی جرم است.

“بابک پارسا”