ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

مردم هرمزگان از مهمانی های دوستانه و خانوادگی پرهیز کنند زیرا عامل عمده انتشار بیماری کرونا همین دورهمی ها بوده است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود استان با موافقت وزارت آموزش و پرورش قرار شده که باقی امتحانات پایه نهم از فردا به صورت غیر حضوری برگزار شود اما برای پایه دوازدهم چنین امکانی برای هیچ شهری در کشور وجود ندارد.
وی ادامه داد: درخواست های زیادی در استان برای غیر حضوری شدن امتحانات پایه دوازدهم شده که به دلیل امتحان و سوالات سراسری و آزمون کنکور این امر امکان پذیر نیست و برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم با آموزش و پرورش مذاکرات صورت گرفته تا پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراکز برگزاری آزمون ها رعایت شود.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمامی افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شدند به دلیل جدی نگرفتن ویروس کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بوده است، افزود: از مردم فهیم و با فرهنگ هرمزگان انتظار داریم که هر فرد مسئول سلامت خود باشد و با خود مراقبتی در این زمینه تمامی اقدامات لازم را با دقت انجام دهد.
همتی تصریح کرد: مردم باید دید و بازدیدهای دوستانه و خانوادگی را تا اطلاع ثانوی با توجه به شیوع بیماری کرونا قطع کنند و از طریق فضاهای مجازی با یکدیگر ارتباط و از احوال هم مطلع گردند تا بتوان شیوع ویروس کرونا را کنترل و سلامت  عزیزان خود را به خطر نیندازند.
وی گفت: مردم از دورهمی های دوستانه و خانوادگی پرهیز کنند زیرا اکثرا عامل انتشار بیماری در مبتلایان همین امر بوده است و دغدغه ها را باید با راه حل های منطقی رفع کنیم که در زمینه کنترل شیوع بیماری کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تنها راه منطقی است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمامی کوچه ها و راه های ورودی به ساحل سرورو بندرعباس به منظور جلوگیری از اذحام جمعیت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بسته خواهد شد، خاطرنشان کرد: اماکن و فروشگاه هایی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، تعطیل خواهند شد.
همتی اضافه کرد: پاساژ ها باید از ورود افراد بدون ماسک به داخل مجموعه جلوگیری کنند و باید بر فاصله گذاری اجتماعی در پاساژها و مراکز خرید نظارت شود و مردم از تردد با وسایل نقلیه عمومی که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده یا افراد بدون ماسک در آن حضور دارند اجتناب کنند.
وی با بیان اینکه خانم های شاغل باردار، به مدت یک هفته با اجازه مدیران دستگاه از آمدن به ادارات خودداری کنند، اظهار داشت: مدیران دستگاه ها به  افراد دارای بیماری زمینه ای یا  مسن اجازه دهند به مدت یک هفته در ادارات حاضر نشوند و از تردد افراد بدون ماسک به ادارات و اماکن عمومی باید جلوگیری شود.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه رفت آمد به روستاها باید محدود شود، بیان داشت: نگرانی ما از جایی است که تخت های آی سی یو در بیمارستان ها کامل پر شود و در بندرعباس این اتفاق افتاده است.
همتی عنوان کرد: ظرفیت تخت های آی سی یو در بیمارستان های بندرعباس به دو برابر افزایش خواهد یافت و در آینده نزدیک نیز ۲۶ میلیارد تومان تجهیزات از جمله ۶۰ تخت آی سی یو جدید به ظرفیت بیمارستانی استان اضافه خواهد شد.
وی ادامه داد: در شهرستان های استان مشکل کمبود تخت آی سی یو وجود ندارد اما اگر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود وضعیت وخیم تر خواهد شد.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: راه علاج شرایط فعلی استان به ویژه بندرعباس تعطیلی نیست بلکه راه علاج تکیه بر رعایت دستورالعمل هاست و افراد از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند و خود مراقبتی را با دقت انجام دهند.
همتی با بیان اینکه ارباب رجوع به مدت یک هفته به جز موارد ضروری به ادارات مراجعه نکنند و تمامی خدمات به مردم  غیرحضوری و به شیوه الکترونیکی، مجازی و تلفنی انجام شود، افزود: استفاده از ماسک توسط کلیه پرسنل ادارات اجباری است و نظارت بر رعایت دقیق موارد بهداشتی، ضدعفونی کردن مداوم اتاقها، وسایل و سایر اماکن با جدید انجام و به ادارت ابلاغ می شود.
وی گفت: جلسات در ادارات و فرمانداری ها تا اطلاع ثانوی محدود و با حداقل افراد برگزار شود و با مدیران متخلف در امور پیشگرانه شیوع بیماری کرونا برخورد جدی صورت می گیرد.
استاندار هرمزگان یادآور شد: تیم های نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص شیوع بیماری کرونا در ادارات و اماکن عمومی باید نظارت خود را بیشتر و از نحوی رعایت پروتکل های بهداشتی در فضاهای عمومی گزارش ارائه کنند.
همتی تصریح کرد: برگزاری مراسمات و تجمعات تحت هر عنوانی (عروسی، ختم و …) در استان با توجه به شرایط پیش آمده ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی بیان داشت: بوستان ها و بازارهای شب، دستفروشان و تجمعات به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود و سایر اماکن و مراکزی که دستورالعمل‌ها را اجرا نکنند، تعطیل می‌شوند.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس