ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

معدوم کردن ۹ هزار کیلو مواد غذایی فاسد در کیش

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون وبه نقل از خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش در تلاش است که با اجرای برنامه‌های نظارت و کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و اماکن، بهبود شرایط بهداشت محیطی و کاهش بیماری‌های منتقله و ارتقا سطح سلامت جامعه را برای اهالی منطقه و مسافران مهیا کند.

 دکتر محمدرضا رضانیا خاطرنشان کرد: بازرسان بهداشت محیط ۸۶۱ مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی آرایشی، بهداشتی و اماکن عمومی را در دیماه سال جاری بازدید کردند.

وی تصریح کرد: طی یک ماه گذشته ۱۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و خوراکی صورت گرفت و ۹ هزار کیلو مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

رضانیا اظهار کرد: ۲۹ مورد نمونه برداری میکربی از منابع آب آشامیدنی ،۱۰ مورد بازدید از مهدهای کودک، ۴۷ مورد نمونه برداری از نان ،۵۲ مورد صدور صلاحیت بهداشتی از دیگر فعالیت‌های بهداشت محیط در دی ماه بود.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش همچنین اعلام کرد: در دی ماه ۱۱ مورد واحد متخلف به دادگاه معرفی شدند که از این تعداد ۲ واحد پلمپ شد.

این مسئول، رسیدگی به شکایات در زمینه‌های مختلف بهداشتی، را از دیگر وظایف و فعالیت‌های واحد بهداشت محیط ذکر کرد.

رضانیا ضمن تاکید بر اینکه هر شهروند یک بازرس بهداشت محیط است، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از سوی مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی سطح شهر، مراتب را به سامانه کشوری ۱۹۰ و یا شماره ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ واحد بهداشت محیط گزارش دهند تا پیگیری لازم توسط بازرسان بهداشت محیط صورت گیرد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *