معرفی بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال روستایی در هرمزگان به بانک های عامل

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها تاکنون ۳ هزار و ۴۸۷ طرح با مبلغ بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به بانک های عامل استان معرفی شده است. هادی ابراهیمی تعداد اشتغال پیش بینی شده برای […]

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در راستای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها تاکنون ۳ هزار و ۴۸۷ طرح با مبلغ بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی به بانک های عامل استان معرفی شده است.
هادی ابراهیمی تعداد اشتغال پیش بینی شده برای این تعداد طرح را ۱۱ هزار و ۷۷۹ نفر ذکر کرد.
وی بیان داشت: تاکنون ۱هزار و ۷۴۷ طرح با پیش بینی اشتغال ۷ هزار و ۱۶۶ نفر، مبلغ ۲۶۶ میلیارد و ۷۷۲ میلیون تومان تسهیلات را دریافت کرده اند.
وی درصد پرداخت تسهیلات را نسبت به اعتبار تخصیصی ۶۸ درصد عنوان کرد.
ابراهیمی بیان داشت: بیشترین پرداختی ها در رسته های اولویت دار از جمله محصولات گلخانه ای، شیلات و آبزیان، پرورش دام سبک و سنگین، صنایع غذایی و تبدیلی تکمیلی کشاورزی، خدمات حمل و نقل و لجستیک ، گردشگری، صنایع دستی، بوم گردی و … است.
به گفته ی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ۶۴ درصد از طرح های پرداختی مربوط به طرح های جدید، ۳۴درصد سرمایه در گردش و ۲ درصد توسعه ای است.
وی مهارت آموزی در محیط واقعی کار، طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایی و طرحهای خرد اشتغال را از جمله طرح های مربوط به سیاست فعال ابزار کار استان ذکر کرد.