س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

معرفی کتاب ” بادگیرها چشم به راهند ” به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در هرمزگان

کتاب “بادگیرها چشم به راهند” مجموعه خاطراتی است درباره شهید ابراهیم بشکردی زاده که به قلم اعظم پشت مشهدی از نویسندگان متعهد و توانای استان نگارش و به همت حوزه هنری استان هرمزگان چاپ و منتشر شده است
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، در قسمتی از این کتاب می خوانیم :
بعد از نماز جماعت با بچه‌ها رفتیم بنیاد شهید. توی راه هر کسی ما را می‌دید تسلیت می‌گفت. توی بنیاد شهید، ما را بُردند نمازخانه. تابوت ابراهیم را گذاشته بودند آنجا. یکی از کارمندان بنیاد شهید پلاک ابراهیم را به حسن داد و خودش در تابوت را برداشت. یک پارچه‌ی سفید وسط تابوت بود. صدای جیغ زینب و شهناز بلند شد.پسرها کنار تابوت پدرشان گریه می‌کردند. نشستم بالای سرش. دستم را گذاشتم روی کفن و پارچه را کنار زدم. چند تکه از استخوان‌های ابراهیم آمد توی دستم. استخوان‌ها را روی سینه‌ام گذاشتم، بوی خاک توی ریه‌هام رفت. همه‌ی روزهای خوش و ناخوش زندگی آمد جلوی چشمم. آن روز حاضر بودم زندگی‌ام را می‌دادم و ابراهیم یک بار دیگر صدایم می‌کرد. دیگر خیالم راحت بود که ابراهیم همین‌جاست پیش من و بچّه‌هایش. روزهایی که با امید اسیر بودن ابراهیم سر کرده بودیم روزهای سختی بود. هیچ کسی ازش خبر نداشت و همان بی‌خبری پیرم کرد.
این کتاب خاطرات مرد قهرمانی را روایت می کند که از دیار آفتاب و شرجی برای دفاع از کیان این مرز و بوم در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و در این راه به آرزوی دیرین خود رسید .
گفتنی است کتاب “بادگیرها چشم به راهند”مجموعه خاطرات شهید ابراهیم بشکردی زاده ، به قلم نویسنده توانا و متعهد استان ، اعظم پشت مشهدی می باشد که به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان تولید و چاپ شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس