چ. آذر ۵ام, ۱۳۹۹

موفقیت واحد نمایش حوزه هنری هرمزگان در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

نمایش “غراب شیطان” از تولیدات واحد نمایش حوزه هنری هرمزگان ، برنده ۶ جایزه از بیست و دومین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ،

انوشیروان پیش دار رئیس حوزه هنری استان با بیان این خبر افزود: دفاع مقدس گنجینه ای است ناتمام ، سرشار از شجاعت و ایثار و بدون شک برپایی چنین جشنواره هایی در بعد ملی ، می تواند علاوه بر ادای دین نسبت به شهدای کشور ، آغازی بر ایجاد انگیزه و تولید آثار هنری ارزشی و فاخر توسط هنرمندان باشد.
وی در خصوص غنی سازی محتوای جشنواره ها با موضوع دفاع مقدس افزود: بدون شک موفقیت هنرمندان استان هرمزگان در بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر ، نشانگر تعهد هنرمندان استان و توجه ویژه آنان به تولید آثار فاخر و ارزشی است.
وی در ادامه اظهار داشت : نمایش ” غراب شیطان ” نوشته رضا گشتاسب و به کارگردانی حسن سبحانی است که در این اثر شیوا قاسمی ، حسین اصیلی ، جعفر قاسمی ، فرشاد اسلامی ، احمد رنجبرنیا ، فاطمه احمدی نسب ، رومینا احمدی و… به ایفای نقش می پردازند .
انوشیروان پیش دار در ادامه با تاکید بر تولید آثار ارزشی در حوزه دفاع مقدس بیان داشت : فراهم سازی زمینه تولید و ارائه آثار نمایشی فاخر ، تشویق هنرمندان به تولید آثار هنری بر اساس مضامین دفاع مقدس ، حمایت از خلاقیتهای نمایشی هنرمندان ، ایجاد زمینه ارتباط هنرمندان استان با سایر اساتید و پیشکسوتان تئاتر کشور از اهداف تولید این نمایش است.

گفتنی است در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر که در منطقه آزاد اروند برگزار شد ، بنا به رای هیئت داوران ، نمایش غراب شیطان موفق به کسب عناوین ذیل گردید :
*رتبه اول بخش نمایشنامه “رضا گشتاسب”
*برگزیده بخش طراحی نور ” محمد صالح کرمی”
*برگزیده بخش طراحی لباس ” نسرین صابری ”
*برگزیده بخش موسیقی “حسین اصیلی ”
*رتبه سوم بازیگری مرد ” جعفر قاسمی ”
*رتبه سوم کارگردانی”حسن سبحانی”
*نمایش برگزیده جهت اجرای عموم در تهران

بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ به دبیری حمیدرضا آذرنگ در منطقه آزاد اروند برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس