ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

میزان مصرف برق باز هم افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از ایرنا: میزان مصرف برق کشور در بیست و دومین روز اردیبهشت به ۴۱ هزار و ۹۹۹ مگاوات ساعت در زمان اوج مصرف افزایش یافت در حالی که پارسال در همین بازه زمانی ۳۷هزار و ۵۴۹مگاوات ساعت برق مصرف شده بود.

گر چه تا رسیدن به روزهای گرم سال روزهای کمی باقی است و هنوز کم و بیش اثری از باران های بهاری در برخی مناطق باقیمانده، اما میزان مصرف برق راهی متفاوت در پیش گرفته و از هم اینک گوی سبقت در مصرف را نسبت به ایام مشابه پارسال ربوده است.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد که مصرف برق شب گذشته به عدد ۴۱ هزار و ۹۹۹ مگاوات رسیده است در حالی که میزان مصرف برق در مدت مشابه در هفته گذشته معادل ۴۰هزار و ۳۲۵ مگاوات بوده است.

میزان مصرف برق کشور در شب گذشته نسبت به مدت مشابه هفته پیش با افزایش حدود هزار و ۶۷۴مگاواتی مواجه شده است و نسبت به مدت مشابه در نخستین روز اردیبهشت امسال که رقم ۳۳ هزار و ۲۲۱ مگاوات ساعت بود حدود ۸ هزار و ۷۷۸مگاوات افزایش مصرف را نشان می دهد.

این رشد مصرف در حالی صورت گرفته که هیات وزیران ۲۷ اسفند پارسال به پیشنهاد وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور، تعرفه‌های آب و برق مشترکان پرمصرف را اصلاح کرد.

هیات وزیران در جلسه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال ۹۸ سالیانه به میزان هفت درصد افزایش یابد.

«سلام امینی»، عضو کمیسیون انرژی مجلس در این باره به ایرنا گفت که تلاش برای افزایش قیمت برق و آب متوقف شده است.

با این حال «داود فرخزاد» مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران هیجدهم اردیبهشت در واکنش به افزایش ناگهانی مصرف برق در روزهای گذشته، استفاده بیش از حد مردم از وسایل سرمایشی را عامل آن دانست و خواستار رعایت مدیریت مصرف آب و برق شد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *