س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

ناهنجاری های مادرزادی و سوانح و حوادث علل اصلی مرگ و میر کودکان یک تا ۵۹ ماهه است

کمیته بررسی علل مرگ و میر کودکان یک تا ۵۹ ماهه، در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، در این نشست، دکتر موصلی معاون فنی مرکز بهداشت استان، ضمن بیان اهمیت مرگ و میر کودکان بعنوان شاخص توسعه کشوری، مشارکت و همکاری سازمانهای مرتبط در جهت بهبود شاخص مذکور را امری ضروری دانست.

سلطانی، رئیس گروه سلامت کودکان معاونت بهداشتی، وضعیت مرگ و میر کودکان یک تا ۵۹ ماهه در استان را تشریح کرد و بیان داشت: طبق آمار و اطلاعات موجود، بیشترین علت مرگ و میر این کودکان در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ به ترتیب ناهنجاری مادرزادی و سوانح و حوادث می باشد.

وی افزود: بر این اساس لزوم انجام به موقع مشاوره پیش از بارداری و تست های غربالگری سلامت جنین در گروه پرخطر، افزایش آگاهی و مهارت پرسنل بهداشتی در ارتباط با مشاوره ژنتیک و همچنین ارتقاء آگاهی خانواده ها در خصوص پیشگیری از سوانح و حوادث، به عنوان امری مهم در کاهش مرگ کودکان مطرح شد.

کمیته بررسی مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه، با حضور اعضای ثابت کمیته در حوزه معاونت بهداشتی و نمایندگان سازمانهای مرتبط از جمله راهنمایی و رانندگی، شهرداری بندرعباس، بهزیستی استان، رئیس اداره امور بیمارستانهاو کارشناس بررسی مرگ داخل بیمارستانی معاونت درمان برگزار شد.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *