د. خرداد ۲۴ام, ۱۴۰۰

نخستین موج شکن شناور ایران در قشم ساخته می شود

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، نوید امینی فرد با اعلام اینکه نخستین موج شکن کامل شناور با قطعات اصلی برای ایجاد محیطی آرام در دریا نیمه دوم سال ۹۸ در قشم ساخته می شود، افزود: شماری از کشورهای جهان مطالعات مربوط به تولید موج شکن شناور را آغاز کرده و حتی نمونه های بسیار کوچکی از آن را ساخته اند، اما ساخت یک موج شکن شناور با این مشخصات هنوز در هیچ یک از کشورهای جهان به ثبت نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه برای تولید این محصول چندین سال کار تحقیقاتی انجام شده است و چند نقطه پایلوت را هم در ایران شناسایی کرده ایم، گفت: به یاری خدا سال آینده نخستین موج شکن شناور ساخت این شرکت در منطقه آزاد قشم تولید خواهد شد.

به گفته او، شرکت مجستیک مارین قشم سال ۸۹ فعالیت خود را با بهره مندی از برند مجستیک یونان به عنوان شرکت مادر به صورت مونتاژ اسکله های شناور ساخت امارات (شعبه شرکت) در قشم آغاز کرد و در سال ۱۳۹۱ با جذب ۶۰ تن از کارشناسان زبده کارخانه مجستیک یونان، مسیر مونتاژ را به سمت تولید اسکله های شناور تغییر داد.

امینی فرد اظهار کرد: این شرکت طی سه سال گذشته با ارائه دوره های آموزش نصب اسکله به نیروهای ایرانی و به صفر رساندن حضور متخصصان خارجی، کار نصب اسکله های تولیدی را به نیروهای ایرانی واگذار کرده است

وی  در ادامه اظهار کرد: شرکت مجستیک مارین قشم برای کنترل کیفیت محصولات  خود و حضور پایدار و مستمر در سطح بین المللی، با استفاده از پژوهشکده پُلیمر کشورمان آزمایش های کنترل کیفیت را به صورت دوره ای انجام می دهد.

به گفته مدیر کارخانه مجستیک مارین قشم، سال گذشته با چند شرکت خارجی برای صادرات اسکله های تولیدی قرادادهایی منعقد و محصولات این شرکت برای نصب به  کشور های منطقه صادر شد و امیدواریم روند صادرات در آینده افزایش یابد.

امینی فرد گفت: هم اینک ۱۵۰ نیرو که اکثریت آنان بومی هستند در این شرکت فعالیت می کنند که در روزهای نخست کار تنها ۲۰ درصد آنان متخصص بودند اما امروز با برگزاری دوره های آموزشی در محل کارخانه، بیشتر نیروهای این شرکت از تخصص های ویژه برخوردار شده اند.

وی ادامه داد: با رفع پاره ای از مشکلات در زمینه صادرات اسکله های تولیدی این شرکت، می توانیم میزان اشتغال را به سطح ۳۰۰ نفر افزایش دهیم.

مدیر شرکت مجستیک مارین قشم، رعایت استانداردهای بین المللی را مهمترین عامل بقا و موفقیت در حوزه تولید برشمرد و تاکید کرد: برای پیشگام بودن در این صنعت و رقابت با تولید کنندگان خارجی همه تلاش مان را برای به روز بودن و حتی جلوتر بودن از دنیای این صنعت انجام می دهیم.

وی گفت: خوشبختانه در زمینه ساخت اسکله های شناور جلوتر از استاندارهای بین المللی هستیم و نام یک شرکت ایرانی را به عنوان برند برتر این محصول روی محصولاتمان درج می کنیم و برگ برنده ما در برابر رقبای خارجی به بالا بودن کیفیت، قیمت مناسب محصولات و رعایت دقیق اصول استاندارد مربوط می شود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *