چ. اسفند ۱۳ام, ۱۳۹۹

نرخ دلار افت کرد، نرخ طلا صعودی شد

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از اعتماد آنلاین: محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا گفت: طلای جهانی این روزها با افزایش قیمت سیر صعودی پیدا کرد و در بازار امروز، شنبه، به یک هزار و ۳۴۰ دلار در هر اونس رسید. در بازار داخلی افزایش قیمت طلای جهانی تاثیر چندانی بر بهای انواع سکه و طلا نداشته و دلیل آن کاهش نرخ ارز در بازار بوده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم در بازار امروز چهار میلیون و ۴۹۰ هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و نیم‌سکه دو میلیون و ۵۷۰ هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه امروز با قیمت یک‌ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز با قیمت یک‌ میلیون و ۱۰ هزار تومان خریدوفروش شد.

کشتی‌آرای گفت: یک مثقال طلای ۱۷ عیار که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است یک‌ میلیون و ۸۲۷ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار یک‌ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: در بازار امروز یک گرم طلای ۲۰ عیار ۴۶۸ هزار و ۷۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار ۴۹۲ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۲ عیار ۵۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار که طلای خالص است هم ۵۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شد.

این فعال بازار طلا در پایان گفت: بعد از پایان ماه رمضان و شروع به کار بازار، حباب سکه با افزایش به ۴۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه

امروز بانک‌ها ارز مسافرتی را برای هر یورو حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه کردند که باز هم از نرخ بازار بالاتر بود.

بانک‌ها برای امروز (شنبه) هر یورو را در قالب ارز مسافرتی ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان فروختند که در مقایسه با قیمت بازار تا ۲۰۰ تومان گران‌تر بود.

ارز مسافرتی برای هر مسافر در کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع ۵۰۰ یورو و سایر کشورها ۱۰۰۰ یورو در شعب منتخب برخی بانک‌ها ارائه می‌شود.

نرخ طلا صعودی شد، نرخ دلار نزولی شد

اما قیمت خرید اسکناس ارز از مردم نیز در بانک‌ها به این ترتیب بود که هر دلار تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و هر یورو تا ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری شد.

در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نیز ارز از نوسان چندانی برخوردار نبود و هر دلار ۱۳ هزار و ۳۰۰ و هر یورو تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته شد و قیمت خرید آن حدود ۱۰۰ تومان در هر اسکناس کمتر بود.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس