پ. اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۰

نشست استاندار هرمزگان با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس

تجهیزات و زیرساخت های مناسب برای پذیرش ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان ایجاد شود/جمع آوری سگ های ولگرد به سرعت در استان صورت گیرد/امکانات ساحل بندرعباس تکمیل شود/بلوار ساحلی شرق بندرعباس ظرفیت های جدیدی در زمینه گردشگری ایجاد می کند

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید برای پذیرش ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان هدف گذاری کنیم، گفت: نیاز است برای رسیدن به این هدف مهم در بلند مدت، تجهیزات و زیرساخت های مناسب در استان را ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس با قدردانی از مجموعه شهرداری بندرعباس به دلیل ارائه خدمات به گردشگران در ایام تعطیلات نوروز، عنوان کرد: با وجود تلاش های بسیار خوبی که در این راستا صورت گرفت اما هنوز تا رسیدن به ایده آل ها فاصله داریم که باید تلاش کنیم تا در زمان کوتاهی به این نقطه مطلوب برسیم.

وی ادامه داد: باید وظیفه خود بدانیم که آسایش و رفاه گردشگران را در سطح قابل قبولی در هرمزگان تامین نماییم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید برای پذیرش ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان هدف گذاری کنیم، افزود: نیاز است برای رسیدن به این هدف مهم در بلند مدت، تجهیزات و زیرساخت های مناسب در استان را ایجاد کنیم.

همتی بیان داشت: در هرمزگان جاذبه های متنوع و کافی برای حضور این تعداد گردشگر وجود دارد و اگر به این هدف برسیم شاهد خلق ثروت عمده، درآمد زایی، تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال فراوان در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه توجه به تحقق اهداف حوزه گردشگری باید همواره در اولویت باشد، خاطرنشان کرد: این حوزه تولید و اشتغال بسیاری برای استان به همراه خواهد داشت و باید بخش خصوصی را در این راستا فعال کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در ساحل بندرعباس می توان با ارائه خدمات مناسب و ایجاد امکانات ظرفیت های درآمدزایی بسیاری ایجاد نمود، اظهار داشت: در سال جاری خدمات شهری بهتری به گردشگران در بندر عباس ارائه شد و در این خصوص رضایتمندی نسبی وجود داشت.

همتی گفت: باید به قدری امکانات مناسب برای گردشگری در استان ایجاد کنیم که هر کدام از گردشگرانی که به این استان سفر می کنند به مبلغان جاذبه های گردشگری هرمزگان تبدیل شوند.

وی تمیز نبودن برخی مناطق شهر و وجود سگ‌های ولگرد را از جمله دغدغه‌های مردم در بندرعباس دانست و بیان داشت: جمع آوری سگ های ولگرد در شهر بندرعباس و سایر نقاط استان باید به طور جدی و به سرعت انجام شود.

استاندار هرمزگان ضمن ابراز همدردی با خانواده کودک جان باخته در اثر حمله سگ های ولگرد در جزیره قشم، اضافه کرد: این حادثه دردناک نشان داد که این امر یک معضل جدی در سطح استان است و باید در اسرع وقت رفع شود.

وی تحولات ایجاد شده در ساحل شهر بندرعباس را قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: فضای ساحل شهر بندرعباس با نشاط تر از گذشته شده است اما باید امکانات این منطقه به سرعت تکمیل شود.

همتی خواستار ایجاد کمپ های مناسب و محیط های مطمئن برای اسکان گردشگران در بندرعباس شد و بیان داشت: این مناطق باید از امکانات کافی از جمله سرویس های بهداشتی و حمام برخوردار باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته جهت رفع مشکل ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس اشاره کرد و گفت: در سفر سال ۹۶ رئیس جمهوری به استان هرمزگان، خرید تضمینی پساب تصفیه شده فاضلاب در بندرعباس به تصویب رسید و هم اکنون طرح تصفیه فاضلاب با سرعت مناسبی توسط پیمانکار بخش خصوصی در حال اجراست.

وی افزود: از شهرداری بندرعباس می خواهیم تا هرچه سریعتر با رفع موانع و عقد قرارداد با بخش خصوصی در این حوزه، اقدامات لازم جهت استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب در راستای آبیاری فضای سبز را انجام دهد و با این کار می‌توان فضای سبز شهر بندرعباس را گسترش داد و از ورود فاضلاب به دریا نیز جلوگیری نمود.

استاندار هرمزگان وجود محلات دارای بافت فرسوده را از دیگر معضلات شهر بندرعباس دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری بندرعباس در راستای نوسازی محلات دارای بافت فرسوده به خوبی پای کار آمد و اقدامات مناسبی را انجام داد اما هدف اصلی از اجرای این طرح علاوه بر ایجاد و بازگشایی خیابان های مناسب در محلات، احداث خانه های مطلوب برای مردم است که در سال جاری این کار باید با قوت بیشتری ادامه یابد.

همتی با بیان اینکه مطالعات خوبی برای زیباسازی خور گورسوزان در شهر بندرعباس انجام شده است، گفت: اقدامات زیباسازی خورها نیز باید با به کارگیری ایده های مناسب به سرعت در بندرعباس آغاز شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه کار کم‌نظیری در راستای احداث بلوار ساحلی در شرق بندرعباس آغاز شده است، خاطرنشان کرد: این پروژه که با تلاش های شهرداری بندرعباس آغاز شده ظرفیت های جدیدی در زمینه گردشگری برای بندرعباس ایجاد می کند.

وی آبگرفتگی معابر شهر بندرعباس در زمان بارندگی را از جمله مشکلات موجود در این شهر برشمرد و اظهار داشت: این مشکل باید به سرعت و با یک برنامه ریزی مناسب به شکل اساسی حل شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به وجود مشکل کمبود پارکینگ عمومی در شهر بندرعباس، بیان داشت: باید در چندین نقطه از شهر بندرعباس به خصوص در مناطق ساحلی پارکینگ های عمومی احداث شود.

وی کمک به رفع مشکلات و مسائل در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را از جمله وظایف مهم شهرداری و شورای شهر دانست و بیان داشت: کمک به ساخت مسجد و دیگر فضاهای فرهنگی و مذهبی و یا کمک به حوزه ورزش از وظایف شهرداری محسوب می شود، چون موجب ارائه خدمات به شهروندان خواهد شد.

همتی تاکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم که بندرعباس به نگین شهر های بندری ایران تبدیل شود و تحقق این امر نیازمند همدلی تمامی ارکان از جمله شهرداری و شورای شهر است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *