ش. بهمن ۴ام, ۱۳۹۹

قشم ، ضعیف در جذب گردشگر

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر معصومه قاسمی ، مدیرعامل خانه مطبوعات استان هرمزگان در نشست خبری جامعه هتلداران جزیره قشم بیان کرد : از دید رسانه ای مدیرعامل جامعه هتلداران جزیره قشم تشکر میکنم، و رسانه ها میتوانند کمک حال خوبی برای هتلهای قشم باشند ، وی با اشاره به رشد صنعت گردشگری و هتلداری در جزیره کیش ، گفت : متاسفانه جزیره زیبای قشم در حوزه گردشگری فعالیت قابل قبولی را نسبت کیش نداشته است ، وی ظرفیتهای گردشگری قشم را فوق العاده برشمرد و اظهار امیدواری که با همت مسئولین و رسانه های استان هرمزگان ، رونق گردشگری را در این جزیره بیش از پیش شاهد باشیم .

عبدالباسط رضوانی مدیر جامعه هتلداران قشم در نشست خبری بیان کرد : جزیره قشم با ظرفیتهای بسیار بالای گردشگری یکی بزرگترین جزایر خاورمیانه به حساب می آید و با یک همت عالی میتوان این جزیره را به قطب گردشگری تبدیل کرد .

رضوانی ادامه داد : جامعه هتلداران جزیره قشم با ۸۰ مرکز اقامتی مختلف و متناسب با درخواست هر قشر و سلیقه ای میتواند میزبان مسافران و گردشگران باشد . همچنین جامعه هتلداران به نمایندگی از این مراکز وظیفه دارد مشکلات و خواسته های این صنف را به سمع و نظر مسئولین برساند .

مدیر جامعه هتلداران جزیره قشم اذعان داشت: متاسفانه فصلی بودن کار در جزیره قشم موجب شده که هتلداران آنگونه که باید نتوانند به مسافران خدمات مطلوب ارائه دهند ، نبود مسافر در جزیره مشکلات بسیاری را گریبانگیر هتلداران کرده است و حتی برخی از مراکز به تعطیلی کشیده شده اند . ایشان ادامه داد ؛ بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایگذاری در حوزه انجام شده و متاسفانه بازگشت سرمایه ای به سرمایگذاران را شاهد نبوده و نیستیم .

عبدالباسط رضوانی افزود : کار اصلی هتلداران و مراکز اقامتی ، پذیرایی و میزبانی است ، اما
میزبانی در حالی اتفاق می افتد که مسافری وجود داشته باشد ، رضوانی گفت ؛ قشم مقصد گردشگری است ، پتانسیل قشم در حوزه گردشگری را در کمتر جای ایران میتوان دید ، اما متاسفانه این جذابیتهای بینظیر جزیره قشم کمتر به مردم معرفی شده است .

مدیر جامعه هتلداران جزیره قشم اظهار داشت : آمارهای ورود مسافر در جزیره قشم مختلف است اما حدودا” سالی یک میلیون نفر مسافر وارد قشم میشوند ، اما با وجود این در حال حاضر ود نیمه اول سال ضریب اشغال هتلهای قشم زیر ۲۰% است و این برای هتلداران یک فاجعه است ، حتی اگر میانگین سالانه آشغال هتلهای قشم محاسبه گردد سالیانه زیر ۴۰% است . ایشان افزود ؛ با توجه به اوضاع تحریم و ارز انتظار داریم مسافران بیشتر به این مناطق وارد شوند .

وی خاطرنشان کرد : جامعه هتلداران جزیره قشم آماده برگزاری جشنواره های مختلف را کیش دارد و در جهت اقامت همکاری بسیار خوبی میتواند انجام دهد .

عبدالباسط رضوانی با اشاره به پدیده خانه های مسافر در جزیره قشم گفت : پدیده خانه مسافر یک مشکل اجتماعی در کل کشور است و قشم هم مستثنی نیست ، هرچند در فصولی در سال ساماندهی خانه مسافرها بر عهده جامعه هتلداران بوده اما در حال حاضر خیلی تعدادشان زیاد شده و از دست و نظارت همه خارج شده است . وی در خصوص اقامتگاه های بومگردی نیز گفت ؛ بومگردی باید زیر جامعه هتلداران باشد که البته متاسفانه در حال حاضر اینگونه نیست .

مدیر جامعه هتلداران جزیره قشم اظهار داشت : علی الرقم دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر تحویل زمین رایگان در جزیره قشم به سرمایگذاران جهت احداث هتل پنج ستاره ، باید اذعان کنم که این مهم به هیچ عنوان در این جزیره اعمال نمیشود ، همچنین نرخ کنونی زمین ، پروانه ساخت و انشعابات آب و برق برای احداث مراکز اقامتی بسیار بالاست .

عبدالباسط رضوانی در پایان عنوان کرد : جامعه هتلداران آماده عقد قرارداد با ارگانها و ادارات دولتی می باشد ، هرچند اکثر ادارات در جزیره قشم صاحب مهمانسرا می باشند .

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس