ش. اردیبهشت ۳۱ام, ۱۴۰۱

نیروهای حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش می‌شوند

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس ، یوسف بهارلو با اعلام این خبر اظهار داشت: کسانی که شرایط لازم را طبق بخشنامه وزارت آموزش و پرورش دارند و در سایر استان‌ها تا‌کنون جذب و سازماندهی نشده‌اند، می‌توانند به این اداره‌ کل مراجعه کنند.

وی گفت: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران آمادگی لازم را دارد تا در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط مندرج در بخشنامه ارسالی، از ابتدای مهر سال ۱۳۹۸ به صورت حق‌التدریس این نیروها را جذب و بکارگیری کند؛ این نیروها شامل نیروهای خرید خدمات، آموزش‌‌‌دهندگان نهضت و مربیان پیش‌دبستانی دولتی قبل از سال ۱۳۹۱ هستند.

بهارلو تصریح کرد: داوطلبان مشمول بخشنامه فوق می‌توانند مطابق با بخشنامه نسبت به تایید فرم‌ها، مدارک خود و پرونده را به اداره کل ارسال کنند.

وی بیان داشت: در حال حاضر در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با کمبود نیرو مواجه هستیم و سعی خود را به کار خواهیم بست تا جذب بیشتری انجام دهیم.

بهارلو با اشاره به هدف جذب نیروهای حق‌التدریس گفت: در شهرستان‌های استان تهران حدود ۱۴ هزار معلم در کلاس‌های درس کم داریم و برای این کمبود، اقدام به جذب نیروهای حق‌التدریس و بازنشسته کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا و برای جبران کمبود نیرو، از مدیران و معلمان بازنشسته فرهنگی و از کمک مربیان و معلمان پرورشی برای پر کردن کلاس‌های استفاده می‌کنیم.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *