چ. آذر ۵ام, ۱۳۹۹

هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارد/ وضعیت موجود حاصل بی تدبیری و بی مسئولیتی است

هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارد/ وضعیت موجود حاصل بی تدبیری و بی مسئولیتی است

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان ها گفت: آمار مبتلایان و فوت شدگان در استان بسیار نگران کننده است چرا که وضع موجود حاصل بی تدبیری و بی مسئولیتی است.

کیانوش جهانبخش در سی و دومین اجلاس شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد، با اظهار تاسف از اینکه براساس داده‌های غلط و با مبانی غیرکارشناسی قوانین را بدون گفتگو با افراد اهل فن مصوب می‌کنند، گفت: دلیل این اقدام این است که یا از جنس مردم نیستند و یا آنقدر فاصله گرفتند که مشکلات و مصائب مردم را با وضوح بسیار کمتری می‌بینند.

وی با بیان اینکه از مجلس انتظار داریم با رویکرد مردم‌محور و گفتگو با اقشار مختلف و پرهیز از طرح گفتمان تکراری و شعارزدگی به اصل و شأن خود که همانا قانونگذاری و نظارت است بازگردد تا در رأس امور باقی بماند، گفت: باید معیشت طبقه ضعیف در اولویت کار مجلس باشد تا عدالت اجتماعی و اعتماد عمومی این سرمایه‌های نظام مجددا احیا شود.

جهانبخش افزود: همچنین باید شرایطی فراهم شود که شورا‌ها در جایگاه پارلمان محلی به شأن خود در قانون اساسی دست یابند و به وظایف خود عمل کنند.

جهانبخش با تاکید بر اینکه طرح مدیریت یک پارچه شهری و تصویب آن، مجلس را در تراز ملی و بین المللی نگاه می‌دارد و کشور بهتر اداره خواهد شد اظهار کرد: نگاه و امیدمان به تغییر از بیرون و وابستگی به دیگران، کشور را به سوی تباهی می‌کشاند که با روح بلند و آزادگی مردم ایران منافات دارد.

عضو شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: باید بپذیریم در این ۴۲ سال اشتباهاتی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم و باید بپذیریم هیچ مشکلی حل نخواهد شد مگر با عزم و اراده ملی و باید بپذیریم که صدای مردم معترض، صدای دلسوزی و خیرخواهی است.

وی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که مردم معترض درون نظام به وضعیت معیشت خود اعتراض دارند نه به اصل نظام؛ معاند و مخالف و برانداز نیستند و باید صدایشان را شنید و صدایشان باشیم و مشکلاتشان را حل کنیم.

جهانبخش با بیان اینکه باید بپذیریم برای آبادانی و پیشرفت از تمام ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی سرزمینمان بهره ببریم، گفت: این سرزمین و انقلاب ارث پدری هیچ کس نیست و باید قبول کنیم هر کسی در هر جایگاهی تلاش کند که به وظایف و تکالیف خود به درستی عمل کند.

وی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور، استان هرمزگان وضعیت به نسبت مطلوبی داشت، اما اظهارنظر با عجله و غیرکارشناسی در اعلام وضعیت عادی و سفید در ارتباط با کرونا شرایطی بوجود آورد که امروز در بحرانی‌ترین شرایط و در وضعیت حاد و قرمز قرار داریم.

جهانبخش تصریح کرد: بهتر بود در وضعیت سفید هرمزگان سئوال می‌پرسیدید و بعد اظهار نظر می‌کردید . همچنین آمار مبتلایان و فوت شدگان در این استان بسیار نگران کننده است چرا که این موضوع حاصل بی تدبیری و بی مسئولیتی است؛ و هرمزگان در شرایط عادی هم امکانات بهداشتی و درمانی اش پاسخگوی نیاز‌های مردم نبود چه برسد به این روز‌های سختی که پشت سر می گذارند

 

بابک پارسا///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس