س. آذر ۴ام, ۱۳۹۹

همکاری و تعامل میراث فرهنگی و شورا، کمک به توسعه شهری است

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون :  ماشاالله خنجی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک در جلسه ای با شورای شهر بستک و دبیر انجمن خیریه شهرستان بستک به مورخه ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ اظهار داشت ، همکاری و تعامل با شورای شهر میتواند به توسعه و آبادانی بیشتر شهر منجر شود، وی خاطرنشان کرد ؛ آثار تاریخی بجامانده در دوران گذشته شهر بستک در حقیقت هویت فرهنگی ، تاریخی و ملی ماست ، گفت؛ این آثار باید حفظ و احیا شود و در این زمینه ما نیازمند همکاری همه مردم و ادارات هستیم .
?و در ادامه تاکید کرد در حوزه میراث فرهنگی اقدامات بسیار خوبی در شهربستک با همکاری شورای شهر ، شهردار و انجمن خیریه انجام شده است و یا در دست اقدام میباشد ، و توجه به حفظ میراث ناملموس با توجه به اینکه شهرستان بستک دارای ۶۵ اثر تاریخی ثبت شده میباشد که ۳۵۰ اثر شناسایی شده است و آداب و آیین ها ، رسوم ، و احیای بازیهای محلی در دست اقدام است .
?وی با بیان اینکه گردشگری و صنایع دستی شهرستان ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال را داراست ، در راستای بهره گیری از این ظرفیت ها نیازمند کمک و همکاری شورا ، شهرداری و انجمن خیریه میباشیم .
? و در پایان مهندس احمدی رئیس شورای شهر بستک ضمن تقدیر و تشکر از ریاست میراث فرهنگی شهرستان ، اعلام آمادی در جهت هرگونه همکاری و تعامل را اعلام داشتند.

بابک پارسا///

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس