پ. بهمن ۲ام, ۱۳۹۹

همیاران افتخاری محیط زیست کشور سازماندهی خواهندشد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درسفر به مشهد مقدس و در اختتامیه کارگاه دو روزه آموزش ضابطین خاص دادگستری که با حضور ۱۴۰محیط بان و کارشناس محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد طی سخنانی از واگذاری اختیار صدور کارت همیار افتخاری محیط زیست درکشور به یگان حفاظت وسازماندهی این ظرفیت عظیم در محیط زیست کشورخبر داد و افزود: پیگیری این مسئولیت خطیراجتماعی با درجه امنیت لازم هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ،جمشید محبت خانی ضمن اشاره به اینکه آموزش هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای دستیابی به اهداف مورد انتظار است گفت: خوشبختانه اعتبارات مستقل یگان برای سال آینده پیش بینی شده و انشاله در این خصوص خواهیم توانست یگان های حفاظت محیط زیست ر ادر سراسر کشور به امکانات لازم وموردانتظار مجهز کنیم.

اعمال قانون بر ۸۴۵ متخلف شکار و صید در خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ادامه طی سخنانی  ضمن اشاره به اینکه نگاه ویژه مقام عالی سازمان به محیط بانان شرایط ویژه  و مطلوبی را برای یگان حفاظت رقم زده است ،از اقدامات برجسته یگان حفاظت محیط زیست استان و دستگیری ۸۴۵ متخلف شکار و صید از ابتدای سال خبرداد.

تورج همتی ضمن اشاره به اینکه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست استان ، خراسان رضوی را در زمره یگان های موفق کشوری جای داده است گفت:اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز با تمرکز بر رسیدگی به معیشت محیطبانان و به منظور حمایت از این قشرزحمتکش وسخاوتمند، امتیازات ویژه آنان را مورد توجه و پیگیری جدی قرارداده است .

وی همچنین گفت:  از ابتدای سال جاری ۱۷۷ قبضه انواع اسلحه از متخلفان کشف و توقیف شده و با اقدام به موقع یگان، از وقوع  بیش از ۶۰ مورد شکار غیر مجاز جانوران وحشی پیشگیری شده است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: از ابتدای سال در ۵۰۰ موقعیت از بروز آلودگی های زیست محیطی از سوی یگان اجرایی این اداره کل جلوگیری به عمل آمده است و نیز ۲۰۰ بهله انواع پرندگان شکاری نیز تیمار و به دامن طبیعت بازگردانده شده اند.

اهداء یک دستگاه خودرو به یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

در ادامه این نشست آموزشی، تورج همتی به پاس تلاش های ارزنده یگان حفاظت محیط زیست استان ،یک خودروی عملیاتی را به فرمانده یگان اهداء کرد و افزود: بزودی تجهیزات لازم برای تقویت امکانات یگان حفاظت محیط زیست استان تامین و دراختیار نیروهای پر تلاش آن قرار خواهد گرفت.

این خودروی عملیاتی اخیراً از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و در راستای تقویت ناوگان خودرویی به تمامی استانها اهداء شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس