س. اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۹

هیچ پروژه منابع طبیعی در سال ۹۸ بدون مشارکت مردم انجام نمی شود

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال آینده پروژه هایی در منابع طبیعی انتخاب و اجرا می شود که نقش و مشارکت مردم در آن آشکار و هویدا باشد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، خلیل آقایی در بیست و دومین جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری با بیان اینکه منابع طبیعی بدون مشارکت و همراهی مردم به توفیقی دست نخواهد یافت، خاطر نشان کرد: هنرمان باید این باشد که بتوانیم دانش علمی موجود در بدنه کارشناسی سازمان را با دانش بومی گره بزنیم.

وی افزود: نگاهی که اکنون نسبت به منابع طبیعی وجود دارد نگاه خوبی نیست، باید با آموزش جوامح محلی و اقدامات اثربخش در روستاها نگاه مردم را نسبت به منابع طبیعی عوض کنیم.

آقایی با بیان اینکه مردم بهترین نگهبان و صاحبان اصلی و بهره برداران واقعی منابع طبیعی هستند، تصریح کرد: جوامع محلی که بهره‌برداران ذینفع هستند با تشکیل تعاونی ها و تشکل‌ها باید اجرای پروژه‌های منابع طبیعی را در دست گرفته و این کار یقیناً باعث ایجاد شور و انگیزه مردم در بهره برداری و حفاظت می شود.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه نقش روابط عمومی در مستندسازی و اطلاع رسانی از اقدامات و کارکردهای منابع طبیعی را بسیار مهم دانست و از مدیران و دست اندرکاران منابع طبیعی خواست با حضور در رسانه های گروهی بویژه صدا و سیما موضوع صندوق توسعه ملی را به افکار عمومی و مسئولین تصمیم گیر و تصممیم ساز جامعه اطلاع رسانی نمایند.

“بابک پارسا”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس