ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

ورود به منطقه حفاظت شده گنو ممنوع شد

 

با توجه به شیوع ویروس کرونا جاده منطقه حفاظت شده گنو  بسته و ورود افرادغیربومی به این منطقه ممنوع شده است.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست هرمزگان

حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان بابیان  اینکه

منطقه حفاظت شده گنو دارای زیبایی های منحصربه فردی است که در ایام تعطیل و بهار پذیرای هزاران گردشگر بوده اما امسال به دلیل حفظ سلامت  شهروندان و محیط بانان ، از ورود افراد متفرقه به این منطقه جلوگیری می شود.

وی با تاکید بر ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده ،   تفریحی و گردشگری ادامه داد: همچنین کار ضدعفونی و گندزدایی پاسگاه های محیط بانی  و اماکن و محلات همجوار  منطقه قبل از از تعطیلات شروع شده ، و   با همکاری محیط بانان ، دهیاران ، شورا ها ، هیات کوهنوردی استان  و بسیج  حوزه امام رضا (ع) تازیان انجام شده و این روال به صورت مستمر   تا رفع این معضل ادامه دارد.

وی اظهار داشت:  هشدارهای لازم از طریق بلندگوهای سیار روزانه به مردم داده می شود که از تجمع در انواع مکان ها پرهیز کرده و برای شکست کرونا باید در خانه بمانند.

گفتنی است:

منطقه حفاظت شده گنو در  شمال بندرعباس با مساحت ۴۳۰۳۰ هکتار با پوشش گیاهی : آکاسیا، پرخ همراه با گیشدر، استبرق، کنار ، کهور، ارس، بادام وندلبو، بنه، قیچ و پراکنش جانوری : پستانداران منطقه شامل  پلنگ ، جبیر ، قوچ ، میش ، کل و بز ، گرگ و کفتار و پرندگان شامل : کرکس ، دال ، پیغوی کوچک ، تیهو ،کبک، جیرفتی و گونه منحصر به فـــــرد منطقه ماهی آفانیوس گنو که در آبگرم گنو زندگی می کند. خصوصیات ویژه: تغییر پوشش گیاهی  با تغییر ارتفاع ،  اختلاف دمای بالغ بر ۱۷ درجه سانتی گراد نسبت به مناطق همجوار ، وجود گونه های گیاهی وجانور ی انحصاری ونادر مانند مهرخوش،  بادام وندلبو، شاخ غزالی، پامچال صخره ایی و ماهی آفانیوس گنو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس