س. فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۰

ورود ۲ هزار کانتینر مشروبات الکلی قاچاق از طریق گمرک به کشور

عضو کمیسیون حقوقی مجلس، از ورود محموله ۲۰۰۰ کانتینر مشروبات الکلی از طریق گمرک به کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری فارس ، این نماینده مجلس گفت: در یک پرونده ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق ظروف شیشه ای که چندی پیش هم وزیر اطلاعات و هم وزیر وقت اقتصاد ورود این ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق از مبادی رسمی گمرک را نفی کردند، حکم صادر شده و علیرغم تکذیب آقایان حکم این پرونده اخیراً در شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان هرمزگان صادر شده است. قاچاق ۱۱۲۸ کانتینر تایید و قاچاقچیان هم محکوم شده‌اند .

وی افزود: در نامه ای که در ۲۵ دی ماه به معاون اول قوه قضائیه نوشتم، نقص این حکم را یادآور شدم. در این حکم علیرغم اینکه قاچاقچیان خود اظهار داشته اند که برخی مدیران و کارمندان گمرک هم در آن پرونده نقش داشته اند اما متاسفانه این مدیران و کارمندان خاطی محاکمه و محکوم نشده اند.این محموله ظروف شیشه بود که کالاهای آلمانی، رومانی و چک را به عنوان کالای چینی احراز کرده اند.

عضو کمسیون حقوقی مجلس گفت: در پرونده دیگری که من در مورد آن نامه ای به رئیس گمرک نوشتم، ماجرا از این قرار است که یک محموله سنگین مشروبات الکلی از بندر شهید رجایی ترخیص می شده و مبدا آن امارات بود،این محموله قرار بود به صورت ترانزیت به ترکمنستان برود و ار مرز سرخص خارج شود. متاسفانه این محموله را نیز به عنوان محموله مواد غذایی احراز کرده اند.

مجری برنامه با اشاره به نامه نمایندگان مبنی بر اینکه این محموله شامل ۲ هزار کانتینر بوده در مورد نحوه شناسایی پرسید که دهقان پاسخ داد: اخیرا نیروی انتظامی بخشی از این محموله که به میزان ۸۰۰ تن مشروبات الکلی را در شرق تهران کشف کرد و متوجه شدند این محموله همان محموله ای است که قرار بوده ترانزیتی از کشور خارج شود ولی در کشور مانده و استفاده شده است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *