چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

وزیر امور اقتصادی و دارایی از بزرگترین بندر تجاری ایران دیدن کرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر به استان هرمزگان از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور و دروازه طلایی اقتصاد ایران دیدن کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، “فرهاد دژپسند” با حضور در پایتخت دریایی ایران از امکانات و قابلیت های بندر شهید رجایی، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری بازدید کرد.

“مهدی میراشرفی” رئیس کل گمرک ایران، “فریدون همتی” استاندار هرمزگان، اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی، از جمله مقاماتی بودند که دژپسند را در این بازدید، همراهی کردند.

“اله مراد عفیفی پور” مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه بازدید وزیر اقتصاد از پیشرفته ترین ترمینال کانتینری کشور، گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت های عملیاتی بندر شهید رجایی و سایر بنادر تابعه این اداره کل به عضو کابینه دولت تدبیر و امید ارائه کرد.

لازم به ذکر است، وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگری از برنامه حضور خود در بندر شهید رجایی، طی سخنانی در نشست کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید که در این بندر برگزار شد، اظهار داشت: برای تسهیل سرمایه گذاری و رونق تولید فرصت درنگ نیست، تا همین حالا هم دیر شده و باید با تمام قوا تمامی دستگاه های اجرایی ورود کرده و مانع از آسیب جدی به سرمایه گذاری و تولید شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز راهی جز سرعت عمل همراه با دقت نداریم، خاطرنشان کرد: نباید برای رونق تولید، قوانین و مقررات نادیده گرفته شود تا سبب دور زدن قانون و سوء استفاده برخی افراد شویم.

دژپسند با بیان اینکه هرمزگان با قابلیت های فراوان مهمترین استان در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد بالنده است، افزود: توجه ویژه به ظرفیت های این استان می تواند باعث ارتقای کمی و کیفی اهرم های اقتصادی کشور شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه برای اهرم سازی اقتصادی باید دارایی دولت در مسیر رشد و توسعه فراگیر و فعالیت های اجرایی در این حوزه به کار گرفته شود، خاطر نشان کرد: اراده مردم و مسئولان، به دور از شعارزدگی می تواند این استان را به جایگاه واقعی خود در بخش های اقتصادی رهنمون سازد.

 

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *