س. خرداد ۹ام, ۱۴۰۲

پارک علم وفن‌آوری مکانی برای نوآوری و هم‌افزایی فعالیت‌های نوجوانان

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، ناهید سلیمانی احمدی مدیر کل کانون هرمزگان در نشست مشترک با علی فتی رئیس پارک علم و فن‌آوری بندرعباس ضمن معرفی مرکز تخصصی علوم بندرعباس افزود: استفاده از ظرفیت‌های علمی مشترک کانون و پارک علم و فن آوری لزوم همکاری‌های بیشتر را می طلبد که امیدواریم با هم‌افزایی علمی شاهد نوآوری اعضای تخصصی مرکز علوم و نجوم باشیم.

وی گفت: رسالت ما در کانون شناسایی استعدادهای علمی ، هنری و ادبی کودکان ونوجوانان است و با توجه به ماموریت مشترک می‌توانیم از ظرفیت‌های علمی بهره ببریم و شاهد رشد و توانمند سازی نوجوانان باشیم.

سرمایه انسانی و افراد دارای فکر از ابزارهای توسعه هستند

علی فتی رئیس پارک علم وفن‌آوری بندرعباس ضمن تقدیر از نگاه کانون پرروش فکری استان جهت تقویت بار علمی نوجوانان افزود: سرمایه انسانی و افراد دارای فکر و علم از ابزارهای توسعه‌ای که به دلیل وجود اساتید خبره و دانشجویان علاقه‌مند پارک علم و فناوری به معنای واقعی شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه برج فناوری هرمز یکی از مکان های جذاب برای فناوران و شرکت های دانش بنیان است، خاطرنشان کرد، با برنامه ریزی های صورت گرفته قطعا خدمات قابل ارائه در این مجموعه افزایش و جذابیت های استقرار در این محل برای افراد صاحب ایده، فناوران و شرکت های دانش بنیان بیش تر خواهد شد.


رئیس پارک علم و فناوری بندرعباس کمک به ارتقای اخلاق حرفه‌ای و توانمندی‌های تجاری‌سازی و مدیریتی واحدهای فناور به منظور رقابت در عرصه جهانی، نهادسازی و سازماندهی برای ارائه خدمات موثر و مورد نیاز به واحدهای فناور به منظور کمک به رشد آن‌ها را از وظایف پارک دانست.

فتی گفت: پارک‌های علم و فناوری مکانی برای کسب و کارهای دانش محور ، ایجاد شغل، رشد درآمد و درگیر شدن در صنایع دارای رشد می‌باشند و خدمات عمومی، مشاوره‌ای و آموزشی، خدمات فنی و تخصصی و ثبت اختراعات را به عهده دارد.

در بخش دیگری از این نشست، علی فتی به تشریح کامل رسالت‌ها و تسهیلات پارک و علم وفناوری پرداخت و توانمندسازی و حمایت از استعدادهای‌برتر جهت تکمیل فرآیند جامعه دانست.

در پایان این نشست مدیر کل و کارشناسان اداره کل کانون پرورش فکری هرمزگان از بخش‌های مختلف پارک علم وفن‌آوری بازدید کردند.
“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *