س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

پرداخت کمک هزینه معیشتی به ناوگان مسافری دریایی مرکز استان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: با پیگیری های استاندار هرمزگان به ۴۴۴ نفر از شاغلین حوزه مسافری دریایی در مرکز استان که فرایند کاریشان تحت تاثیر اعمال مقررات مربوط به شیوع کرونا قرار گرفته کمک هزینه معیشتی پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، حمید رضا محمد حسینی با بیان اینکه  نیمه دوم سال و بخصوص ماهای پایانی رونق کسب و کار فعالین حوزه مسافری دریایی محسوب می شود اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و به طبع آن محدودیت و در برخی زمانها ممنوعیت تردد خساراتی را متوجه تلاشگران این صنعت نمود.

ویافزود: تبعیت از دستورالعمل های بهداشتی و مشارکت فعالین حوزه مسافری دریایی در برنامه تدوین شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و ستاد مقابله با شیوع ویروس کووید۱۹ در جهت نیل به سلامت  هموطنان و برون رفت از شرایط بحران بسیار حاذ اهمیت و در خور تقدیر بود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار داشت: با پیگیری های مقام عالی دولت در استان و رایزنی های صورت گرفته با ستاد ملی مدیریت مقابله با ویروس کرونا مبلغ چهار میلیارد ۴۴۰ میلیون ریال کمک هزینه معیشتی برای فعالین این حوزه جذب شد.

محمد حسینی افزود: این کمک هزینه برای ۴۴۴ نفر از مالکین، خدمه و مهمانداران شناورهای مسافری هرمزگان که معیشت آنها متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار زیان شده پرداخت می گردد.

شایان ذکر است ویروس نوپدید کرونا که از اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ به شکل جهان شمول، مرزها را در نوردید،  بخش های مختلف از جمله حمل و نقل و تجارت دریایی جهان را تحت تاثیر خود قرارداد،  ناوگان تفریحی و مسافری دریایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اعمال مقررات کنترلی و مراقبتی که  با ممنوعیت و محدودیت تردد دریایی همراه بود، فعالین این حوزه را متحمل زیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس