ج. اردیبهشت ۲۴ام, ۱۴۰۰

پرواز بلند «شزم» بر فراز گیشه سینمای جهان

1 دقیقه خوانده شده

آفیلم ابرقهرمانی «شزم» با فروش ۵۳٫۵ میلیون دلاری در اولین آخر هفته اکران خود در صدر جدول فروش هفتگی آمریکای شمالی قرار گرفت. این محصول جدید دی‌سی که بیشتر برای مخاطبان کودک و نوجوان ساخته شده، در گیشه جهانی هم موفق بود و با به دست آوردن ۱۰۲ میلیون دلار از ۷۹ کشور صدرنشین شد.

هرچند «شزم» رکوردی را جابجا نکرد، اما با این افتتاحیه توانست فرانشیز جدیدی برای دی‌سی و کمپانی نیولاین آغاز کند و باید منتشر دنباله‌های این فیلم بود. منتقدان هم از فیلم استقبال کرده‌اند و تماشاگران آمریکایی هم به فیلم نمره A در سینمااسکور داده‌اند. یک سوم مخاطبان این فیلم در سه روز اول کمتر از ۱۷ سال داشته‌اند.

اقتباس جدید از داستان «غبرستان حیوانات خانگی» (Pet Sematary) محصول پارامونت که بازسازی فیلم دیگری محصول سال ۱۹۸۹ است، در اولین آخر هفته نمایش خود با کسب ۲۵ میلیون دلار دومین فیلم پرفروش هفته شد. این دومین افتتاحیه موفق برای فیلمی ساخته شده برای اساس آثار استیون کینگ است. این فیلم در گیشه خارج از آمریکای شمالی هم ۱۷٫۵ میلیون دلار به دست آورد.

سومین فیلم پرفروش هفته آمریکا و کانادا «دامبو» ساخته تیم برتن بود که تحت تاثیر اکران «شزم» به رده سوم سقوط کرد. این فیلم در دومین آخر هفته نمایش خود نسبت به سه روز اول ۶۰ درصد افت فروش داشت و ۱۸٫۲ میلیون دلار فروخت. مجموع فروش این فیلم که بر اساس انیمیشن کلاسیک و محبوب دیسنی ساخته شده بعد از ده روز به ۷۶٫۳ میلیون دلار رسید. وضعیت فروش این فیلم در گیشه خارج از آمریکا بهتر بوده و ۱۳۷٫۸ میلیون دلار به دست آورده است.

فیلم ترسناک «ما» ساخته جردن پیل هم این هفته از مرز ۲۰۰ میلیون دلار فروش جهانی گذشت. فیلم این هفته در آمریکا ۱۳٫۸ میلیون دلار فروخت و چهارم شد. مجموع فروش داخلی «ما» بعد از هفده روز از مرز ۱۵۲ میلیون دلار گذشت.

«کاپیتان مارول» هم که اخیرا در کل دنیا بیش از ۱ میلیارد دلار فروخته، این هفته پنجمین فیلم پرفروش گیشه آمریکا و کانادا شد. محصول جدید دیسنی و مارول ۱۲٫۷ میلیون دلار دیگر به جیب سازندگانش ریخت و مجموع فروشش در گیشه داخلی ۳۷۴ میلیون دلار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *