ج. آبان ۹ام, ۱۳۹۹

پنل فرصت های سرمایه گذاری صنعت، معدن و مناطق ويژه اقتصادي استان هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون؛ خلیل قاسمی افزود: نیاز است در حوزه فرآوري محصولات معدني سرمایه گذاری شود.

وی سال پیش رو را سالی پررونق برای حوزه صنعت و معدن دانست و افزود: اکنون وضعيت كلي توليد استان در شرايط بسيار خوبي بسر می برد و این را می توان در صادرات غیرنفتی که رشد چشمگیر داشته است، مشاهده نماییم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و دبیر پنل فرصت های سرمایه گذاری صنعت، معدن و مناطق ویژه اقتصادی یکی از سیاستهای کلی اصل ۴۴ را راه اندازی مراکز خدمات سرمایه گذاری در استانها و بررسی مشکلات سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، جذب سرمایه گذار خارجی و ورود بخش خصوصی می تواند به اقتصاد و بهبود شاخص های اقتصادی از جمله اشتغال، توزیع درآمد و رفاه عمومی کمک کند.

قاسمی اعلام کرد: ٥٠٠ طرح صنعتي و معدني آماده و در اختيار سرمايه گذاران قرار داده شده است که  سرمايه گذاران می توانند از زير ساخت هايي كه در استان ايجاد شده، استفاده بهينه نمايند.

وی افزود: نیاز است مذاکرات رو در رو بیشتری در حوزه سرمایه گذاری این بخش که ظرفیت های بالایی دارد، برگزار شود تا در نهایت به تولید ختم شود.

***

در ادامه مدير عامل منطقه ويژه صنايع معدني و فلزي خليج فارس از ظرفیت موجود در منطقه سخن گفت و افزود: ٦ميليون تن ظرفيت واگن برگردان در منطقه وجود دارد.

وی افزود: با همت استاندار هرمزگان قرار داد توسعه اسكله براي كشتي هاي بالاي ٣٠٠ هزار تن كه بتوانند تخليه و بارگيري مواد معدني را به صورت همزمان انجام دهند، صورت گرفته است.

مهندس خلج افزود: در منطقه  امكانات زير ساختي آب، برق و گاز  وجود دارد و تمام بسترهای مورد نیاز سرمایه گذاران از لحاظ زیرساختی، آماده است.

وی از دیگر قراردادهای توسعه ای زیرساختی منطقه را عقد قرار دارد براي ابشيرين كن جديد اعلام کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس افزود: ٩شركت عقد قرار داد آنها انجام شده كه در حال فعاليت در منطقه مي باشند.

***

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان نیز در این نشست گفت: براي اولين بار مجوز دو شهرك صنعتي به بخش خصوصي در استان صادر شده است.

سید امیر امیری زاد افزود: اراضي در اختيار ما چهارهزار و ٥٦٦ هكتار مي باشد كه در اكثر شهرستانهاي استان  نواحی صنعتی دایر می باشند.

وی اعلام کرد: باتوجه به اینکه شهرك ها از قانون شهرداري ها مستثني هستند جهت ساخت و ساز نیازی به اخذ مجوز از شهرداری ها نیست و اخذ مجوز در خود شهرک بدون هزینه صورت می پذیرد.

امیری زاد تصریح کرد: در بندرعباس ٨شهرك و ناحيه صنعتي وجود دارد که تمام زیرساختهای آنها آماده است و سرمایه گذاران می توانند برای سرمایه گذاری خود اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی هرمزگان افزود: بزرگترین شهرک صنعتی ما در شهرستان جاسک قرار دارد و اولين قرارداد خود را در يكي از هلدينگ هاي پتروشيمي در شهرك صنعتي جاسك منعقد كرده ايم.

***

مديرعامل منطقه ويژه انرژي بر پارسيان نیز در این نشست گفت: سرمايه گذاران بزرگي در حوزه پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادی انرژی بر پارسیان، سرمايه گذاري كرده اند.

وی افزود: در حال حاضر واگذاري زمين به سرمايه گذاران در حوزه توليد پودرالومينا در حال انجام است.

مهندس شاهرخي تصریح کرد: منطقه انرژي بر پارسيان نيازمند واحد هاي بزرگي است كه بتوانند زنجيره توليد را تكميل كنند.

وی تصریح کرد: تمام زیرساختهای مورد نیاز سرمایه گذاران آماده است و آنها می توانند جهت سرمایه گذاری در این بخش اقدام نمایند.

***

مدير عامل مجتمع كشتي سازي و صنايع فراساحل نیز در این نشست گفت: در ابتدا باید اعلام کنم که كشور در حوزه صنايع پتروشيمي بسيار خوب عمل كرده است.

رضائيان اصل افزود:  اکنون ما شدت به ناوگان قدرتمندي براي حمل و صادرات نفت نيازمند هستيم.

وی افزود: كشتي هاي ما بصورتي مناسب طراحي شده كه در منطقه فعاليت می نمايند.

رضائیان وضعيت کنونی صنايع دريايي بسيار مناسبي اعلام کرد و افزود: نكته اي كه خيلي در حوزه صنايع دريايي اهميت دارد پشتيباني قوي  براي ما است.

وی افزود: به دنبال مهندسي هستيم كه تلفيقي بين شناور هاي سنتي و صنعتي ايجاد كنيم.

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل افزود: ما می توانیم امکانات لازم برای ایجاد بازار رنگ شناورها در سطح وسیع داشته باشیم.

****

در حاشیه این پنل های سرمایه گذاری، نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری نیز برپا شد. در این نمایشگاه ۲۶ فقره تفاهم نامه و توافق نامه بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و استانداری به مبلغ بیش از نه هزار میلیارد ریال در بخش های تولید روغن پایه، تولید میخ و کشش مفتولی و پایانه صادراتی امضاء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس