ج. اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۹

پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در تقویم هشت ساله دفاع مقدس، سوم خرداد را می توان به یاد ماندنی ترین و ماندگارترین روز دانست.

در این روز حماسی و ماندگار در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی، خرمشهر قهرمان با تلاش و رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام، آزاد شد.

رژیم صدام که با حمایت همه جانبه استکبار جهانی، جنگ را به ملت ایران تحمیل نمود، در دوران دفاع مقدس مقهور غیرت و شجاعت و فداکاری فرزندان سرزمین ایران اسلامی شد.

مردم ایران از پیر و جوان در لبیک به ندای امام راحل برای دفاع از آب و خاک میهن اسلامی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافتند و پاسخ جانانه و محکمی را به متجاوزان دادند که نمونه بارز آن آزادسازی خرمشهر است.

تاریخ دفاع مقدس از همان ابتدا مقاومت جانانه مردم و نیروهای مسلح کشورمان در دفاع از خرمشهر را به یاد دارد و در نهایت در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس، شاهد اقدام بزرگ و ماندگار و حماسی رزمندگان و نیروهای مسلح کشورمان در آزادسازی خرمشهر بودیم.

در مجموع دوران هشت ساله دفاع مقدس سرشار از جانفشانی ها و رشادت های فرزندان این سرزمین است که جان خود را برای حفاظت و حراست از آب و خاک میهن اسلامی فدا نمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان دوران دفاع مقدس و تجلیل از رشادت شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، روز ماندگار و حماسی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان که در کنار سایر هموطنان، نقش و حضور تاثیر گذاری در رقم خوردن این حماسه داشتند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس