س. آذر ۴ام, ۱۳۹۹

پیام تبریک رئیس سازمان بسیج هنرمندان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی

امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان پیام تبریکی صادر کرد که متن این پیام به شرح زیر است:
به آواز پر جبرئیل می‌ماند آنگاه که دل از حضیض خاک بر می‌کشد و ترنم افلاکی خویش را در پرنیان نقش و رنگ و خیال می‌پیچد و راه به خانه دوست می‌جوید و مسیر آسمان می‌پوید.
هنر را میثاق شگفتانه‌ای است در این سوی ابدیت که زلال حقیقت را چونان نوشدارویی در جام دستان خویش می‌ریزد تا مگر زخم غربت انسان در فراق معشوق ازلی را تسکین دهد. هنری برخاسته از دل که پژواک بیقراری خاک است در بهاران ذوق و اندیشه که ساقه های معرفت را می‌رویاند تا در بهشت زیبایی خویش، دلها را به روضه رضوان برساند.
هنری که از قفس تعلقات خویش رهاست و جانها را می‌رهاند . هنری که در سبوی معرفت و عشق، جان خویش را پروده است تا دلها را بپرواند .
هنری برخاسته از نور که دست می‌یازد تا مگر دنیای شب آلود را به صبح حقیقت برساند و حقیقت چیست جز نور لایزال الهی که هر آنکس در آن غرق شود، به ساحل نجات می‌رسد.
هنری که صدای بیداری جهان را می‌شنود و آوازگر تصنیف رهایی از ظلمت طاغوت است . هنری که همگام با کودکان فلسطین، سنگ در مشت می‌گیرد و همقدم با مردان یمن، اُویسان قرن را به جهادی دیگر فرا می‌خواند.
هنری که گواه رنج‌های بشر است در سیاهی رقص شمشیر جهالت و غفلت.
هنر انقلاب، صدای عاشوراییانی است که همچنان در سنگر جهاد ایستاده‌اند. هنری که این روزها چنان از داغ سرداری بزرگ لبریز است که از نفس‌هایش، آتش بر هیمنه استکبار خواهد افتاد.
هنر انقلاب، هنر بی دردان و مرفهان نیست؛ هنر درد است؛ دردی که این روزها در ریه های جهان فریاد می‌کشد و در جستجوی آخرین منجی، بی‌قرار و منتطر ایستاده است و علم بر دوش گرفته است تا در ساعت قرار ، پا در رکاب عشق به جهاد اکبر برسد.
این است روایت هنر انقلاب که روایت فتح است به پرچمداری آوینی‌های زمان که با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم آفرین و پر اقتدار ایستاده است.
سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی را گرامی می‌داریم و روز هنر انقلاب و روز بسیج هنرمندان را به هنرمندان بسیجی تهنیت عرض می‌کنیم.
امیدواریم در سالی که با نام جهش تولید مزین شده است ، در به تحقق رسیدن این آرمان انقلابی، با جهادی هنری به میدان بیاییم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس