ج. اردیبهشت ۱۷ام, ۱۴۰۰

پیام تبریک مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

مدیر کل حفاظت محیط  زیست هرمزگان  در پیامی روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  حبیب مسیحی تازیانی با صدور پیامی ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را تبریک گفت.متن پیام مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان  بدین شرح است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”

“مقام معظم رهبری: مقابله با نقشه ها و سیاست های بیگانگان برای دست اندازی به خلیج فارس به عنوان جهاد فی سبیل الله محسوب می شود”

روز ملی خلیج فارس روز گرامیداشت تمدن ملتی است که پرچمدار یکتا پرستی و عدالت‌خواهی بوده و هستند و این پرچم را با جان و دل در مقابل تمام دسیسه‌ها و نیرنگ‌ها پیوسته برافراشته نگاه داشته‌اند و در صیانت از داشته های تاریخی و فرهنگی این مرز پرگهر از هیچ ایثاری دریغ نکرده و نمی‌کنند.

گنجینه‌های ملی این سرزمین در طول هزاران سال در آبراهه‌ای آرام گرفته اند که جغرافیای گوهرزای صلح، عدالت و عشق است و امواجش خروش پرمعنای رشادت و دلاوری.

خلیجی که غیر از فارس نامی را نمی‌توان شایسته آن یافت زیرا این جغرافیا در دل خود حافظ قرن‌ها تمدن و فرهنگ است و نام یکتایش را ایرانیان آنگونه در کتیبه‌های زمان حک کرده‌اند که تا ابد این حماسه جاودان نیلگون با همین نام یگانه می درخشد.

خلیج فارس نماد دانایی و توحید است و پاسداشت روز ملی خلیج فارس نه تنها گرامیداشت خرد و اندیشه است بلکه بزرگداشت روزی است که بشر تمام هویت تمدنی خود را به آن بدهکار است.

تاریخ افتخار آمیز این مزر و بوم نشان می دهد که ایرانیان برای صیانت ازجغرافیا و نام خلیج فارس و مقابله با کسانی که در قالب تغییر واژه ها و راه انداختن جنگ های روانی و رسانه ای چشم طمع به این تنگه همیشه پارسی داشته اند مردانه ایستاده و با نثار جان و مال خویش دست هر متجاوزی را کوتاه کرده اند.

خداوند را شاکریم که در سایه غیرت و همت و عزم ملی نام خلیج فارس به عنوان مظهر صلح و دوستی، برای همیشه، بر فراز تاریخ ایران خواهد درخشید با تبریک این روز بزرگ بار دیگر یاد و خاطره تمام دلاور مردان ایران زمین که با نثار جان خویش دست دشمنان را از این آب و خاک کوتاه کردند گرامی داشته و از خداوند منان سرفرازی و سعادت مردمان غیور و آزاده ایران اسلامی را خواستارم.

حبیب مسیحی تازیانی

مدیر کل حفاظت محیط زیست هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *