ج. آذر ۱۴ام, ۱۳۹۹

پیام رییس حوزه هنری استان هرمزگان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس ، نماد استکبارستیزی در تاریخ ایران است که با عنوان روز ملی خلیج فارس ثبت شده است.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون  ، انوشیروان پیش دار رییس حوزه هنری هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی خلیج فارس ، پیامی صادر نمود . متن پیام بدین شرح است :
دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس ، نماد استکبارستیزی در تاریخ ایران است که با عنوان روز ملی خلیج فارس ثبت شده است. گرامیداشت این روز تاریخی و ارزشمند یک وظیفه همگانی است تا دشمنانی که هیچ توجهی به پیشینه تاریخی این منطقه ندارند ، بیشتر به اصالت نام خلیج همیشه فارس پی ببرند. خلیج فارس نماد وحدت ملی ایران است و این وظیفه همه ماست که اهمیت و جایگاه خلیج فارس را به جهانیان معرفی کنیم .
علاوه بر ترویج و گسترش نام پرشکوه خلیج فارس ، باید ارزش و منزلت آن به دنیا معرفی شده و تاکید نماییم خلیج فارس موضوعی ملی و متعلق به همه ایرانیان است و زندگی مردم این سرزمین با این آبراه مهم و استراتژیک پیوند خورده است.
نام خلیج فارس کاملا علمی و بر پایه اسناد و مدارک تاریخی و مستند است و ایرانیان از سالها پیش ، این میراث گرانبها را گرامی داشته و با تمام وجود از آن حفاظت می نمایند. گفتنی است در این میان ، اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری در این منطقه مهم رقم خورده است و نام خلیج همیشه فارس در تاریخ حماسه و رشادت‌های این کشور همواره می‌درخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس