س. مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۹

پیام مدیر عامل پالایشگاه نفت بندرعباس به مناسبت هفته محیط زیست

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون
بسمه تعالی
روز جهانی محیط زیست فرصت مناسبی است که اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست به عنوان بستر توسعه پایدار برای جامعه بشری تبیین شود. در شرایط کنونی جهان، مسائل زیست محیطی به یک چالش مهم و اثرگذار تبدیل شده که عدم توجه به آنها می‌تواند زندگی جوامع بشری را دچار مشکل کند.
در کشور ما بر طبق اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و تمام اقشار جامعه وظیفه دارند در امر حفاظت و صیانت از این موهبت الهی مشارکت داشته باشند و برای دستیابی به نتیجه مطلوب در این راه افزایش فرهنگ عمومی و توانمند سازی جامعه و هم افزایی بین مسئولان برای تکمیل حلقه زیست محیطی و افزایش مشارکتهای اجتماعی در صیانت از محیط زیست اجتناب ناپذیر است.
شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز با محور قرار دادن مفهوم توسعه پایدار جهت ایجاد توازن بین توسعه و حفاظت از محیط زیست، نسبت به کنترل اثرات زیست محیطی خود در بالاترین سطح ممکن با تعریف برنامه های لازم اقدام کرده است، به نحوی که با ساخت واحدهای کیفی سازی در راستای انطباق محصولات تولیدی خود با استانداردهای روز زیست محیطی و تکمیل زنجیره صنعت سبز گام برداشته است و از سوی دیگر براساس اقدامات کنترلی اجرا شده در فرآیندهای پالایشی و پایشهای آنلاین و کنترل خروجی محیطی، میزان انتشار آلاینده ها همواره کمتر از حدود استانداردهای ابلاغی سازمان محیط زیست بوده است. همچنین با توجه به اهمیت توسعه فضای سبز به عنوان عامل کاهش دهنده آلاینده های زیست محیطی با کاشت گونه های بومی و مقاوم به شرایط آب و هوایی در حدود ۴۵ درصد از فضای صنعتی را به فضای سبز اختصاص داده است.
رعایت استانداردها، قوانین و مقررات زیست محیطی و الزامات مرتبط با آن پیوسته در سند چشم انداز شرکت پالایش نفت بندرعباس قرار گرفته است تا همگام با فعالیتهای تولیدی، اقدامات لازم برای حفاظت و صیانت از محیط زیست نیز صورت گیرد که در حال حاضر استقرار استاندارد حفاظت از مدیریت محیط زیست ISO 14001 و ارتقاء آن در سطح پالایشگاه نفت بندرعباس موجب ارتقاء جایگاه این شرکت در سطح صنایع پاک و حافظ محیط زیست شده است و از سوی دیگر با توجه به جنبه های زیست محیطی مصرف انرژی و ضرورت اجرای سیستمهای نظام مند مدیریت انرژی برای دستیابی به شرایط بهینه تولید، در این شرکت سیستم مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 نیز استقرار یافته است.
اینجانب روز جهانی محیط زیست و هفته ملی محیط زیست را به همه تلاشگران این عرصه که در راستای حفاظت از محیط زیست و ترویج فرهنگ زیست محیطی اقدام می‌کنند تبریک عرض نموده و امیدوارم با فرهنگ سازی لازم و افزایش مشارکت ها نسبت به حفاظت از محیط زیست غنی کشور کوشا بوده و گام های موثر برای حفاظت از این میراث گرانبها برداریم.
هاشم نامور _ مدیرعامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس