س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

پیام نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون
هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مغتنمی است تا چشم انداز روشنی از هنر انقلابی و اهداف متعالی هنر ارزشی ترسیم و ارائه گردد 

بسم الله الرحمن الرحیم

 هفته هنر انقلاب اسلامی با گرامیداشت سید شهیدان اهل قلم ، شهید سید مرتضی آوینی فرصت مغتنمی است تا چشم‌انداز روشنی از هنر انقلابی ، اهداف متعالی هنر ارزشی  ، رسالت و تعهد هنرمند متعهد به آرمانهای انقلاب اسلامی ترسیم و ارائه گردد .

بیستم فروردین ماه ، سالروز شهادت هنرمندی است که با آثار ماندگاری مانند مجموعه مستند های «روایت فتح» جاودانه شد .

هنر شهید آوینی ، هنری بود در خدمتِ باور ها و اعتقادات ملی و مذهبی ، مفهومی که با انقلاب اسلامی  شکل گرفت و در سال های دفاع مقدس ،  به اوج رسید و  به همین دلیل است که انقلاب اسلامی در مرحله نخست یک انقلاب فرهنگی ، اخلاقی و اعتقادی به شمار می رود.

 ویژگی های هنر انقلاب اسلامی ، مردمی بودن آن است و به همین دلیل ، شهید آوینی موفق شد تا با بهره گیری از فضای مناسب موجود در هنر و ارایه آثار ارزنده و کم نظیر، اندیشه ناب انقلابی را به تصویر بکشد و صحنه هایی ماندگار از ایثار و  فداکاری جوانان این مرز و بوم را به نمایش بگذارد.

اینجانب ، فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی را به تمامی هنرمندان شریف و نجیب استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و همواره  معتقدم هنرمندان استان هرمزگان ، هنرمندانی متعهد و فرماندهان تاثیر گذار جبهه فرهنگی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آیند.

 

محمد عبادی زاده

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس