د. مهر ۱۱ام, ۱۴۰۱

چرخه توزیع سوخت باید قانونی ، عادلانه و توأم با مسئولیت پذیری باشد

1 دقیقه خوانده شده

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان :

چرخه توزیع سوخت باید قانونی ، عادلانه و توأم با مسئولیت پذیری باشد / عدم نظارت بر روند عرضه فرآورده‌های نفتی، مسئولیت مدنی و کیفری متخلفین را به همراه خواهد داشت

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر ضرورت تشدید نظارت ها و انسداد گریزگاه های قاچاقچیان به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ چهارمین جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی استان هرمزگان طی سال ۱۳۹۷ با محوریت مقابله با قاچاق سوخت و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شد.

 در ابتدای این نشست ، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به مهمترین اهداف ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: حمایت حقوقی و قضایی از تولید ملی و مبارزه با قاچاق مهمترین اولویت های این ستاد در دستگاه قضایی هرمزگان است.

وی اظهار داشت: تلاش شده است با تشکیل کارگروه های تخصصی نسبت به دستیابی به اهداف تعیین شده اقدامات مؤثر و مناسبی صورت پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام این مطلب که تشدید نظارت ها و انسداد گریزگاه های قاچاقچیان سوخت از سوی متولیان تولید و عرضه فرآورده‌های نفتی به جلوگیری از حجم گسترده قاچاق منجر خواهد شد ، تصریح کرد: چرخه توزیع سوخت باید قانونی ، عادلانه و توأم با مسئولیت پذیری باشد و عدم نظارت بر روند عرضه فرآورده‌های نفتی ، مسئولیت مدنی و کیفری متخلفین را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به گزارش های ضابطین قضایی مبنی بر تردد تعداد قابل توجهی شناور متخلف خارجی در آب های بین المللی مجاور با استان هرمزگان به منظور بارگیری و انتقال سوخت قاچاق ، خواستار برخورد قاطع نیروهای امنیتی و انتظامی با آنها شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری همچنین تخصیص سوخت براساس پیمایش ناوگان حمل و نقل جاده ای و میزان دریاروی شناورها ، نظارت بر نحوه صدور بارنامه ها و نصب و راه اندازی سامانه های ردیاب و کنترل تردد را از دیگر راهکارهای مؤثر در جلوگیری از قاچاق سوخت عنوان نمود.

گفتنی است، با توجه به آمار ارائه شده از سوی تعزیرات حکومتی از ابتدای سال ۱۳۹۷ ، بیش از شش میلیون و دویست هزار لیتر سوخت قاچاق در استان هرمزگان کشف و ضبط شده است.

“بابگ پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *