ج. بهمن ۳ام, ۱۳۹۹

کارگاه آموزشی خط خودکاری

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون

اولین کارگاه آموزش رایگان خوشنویسی با خودکار (خوش خطی ) مورخ ۵ اردیبهشت ۹۸ در فرهنگ سرای طوبی – انجمن خوشنویسان برگزار شد . 

مرضیه مهدی زاده مدرس خط خودکاری دریکا قدام هنری اولین کارگاه آموزش رایگان خوشنویسی باخودکار (خوش خطی ) راباهدف ترویج فرهنگ خوشنویسی درزندگی آغازکرد .

مهدی زاده افزود :  نوشتن در زندگی همه افراد جزء جدانشدنی است . بسیاری از افراد داشتن دست خط زیبا را نشانه تحصیلات عالیه و سطح بالای سواد می دانند. به این معنا که تصور می کنند افرادی که مطالعه بالایی دارند و به طور مداوم در حال نوشتن دانسته های خود هستند، از دست خط زیباتری برخوردارند.

وی افزود: به عبارت دیگر، نوشتن مداوم موجب تمرین دست خط می شود. بنابراین پس از مدتی به طور خودکار خط آنها زیبا می شود. اما این تنها یک نظریه است و اگر بخواهیم به طور علمی به این قضیه نگاه کنیم، هیچ گاه زیاد نوشتن با زیبایی خط ارتباطی نداشته است.

در واقع با نوشتن مداوم هیچ گاه خط زیبا نمی شود. بلکه تمرین مناسب و رعایت اصول درست نوشتن است که به دست خط زیبایی می دهد .

خط و قلم زمینه های مناسب برای آگاهی هر چه بیشتر افراد به اصول و قواعد خوش خطی را بوجود آورده که به جرات می توانیم بگوئیم آموزشهای ارائه شده توسط آموزشگاه خط و قلم از هر حیث متفاوت و برای تمامی سنین قابل استفاده خواهد بود .

هدف این است که در پایان این یک روز   شاکلهٔ حرف‌ها و واژه‌ها و بیشترِ ترکیب‌ها در خط نستعلیق تحریری را بیاموزید. برای برخی از دوستان پُرتلاش همین یک روز  کافی است و به هیچ کلاس حضوریِ دیگری نیاز ندارند. پس از این یک روز کارگاه خوش‌نویسی با خودکار، به‌طور خودآموز می‌توانند روزبه‌روز بر قدرت خطشان بیفزایند؛ چون دیگر بنیانِ کار را می‌شناسند. فقط باید دستشان را با نوشتن و نوشتن و نوشتن آموخته کنند.

داود مرزی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس