چ. آذر ۹ام, ۱۴۰۱

کاهش آبِ ورودی خط محرم به بندرلنگه/ آب در روستای مغویه نوبت بندی شد

1 دقیقه خوانده شده

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بندرلنگه با اشاره به مشکل تامین آب روستای مغویه، گفت: در حال حاضر آب مورد نیاز این روستا  از خط انتقال آبرسانی خلیج فارس(خط محرم) تامین می شود که طی روزهای اخیر با کاهش میزان آبِ ورودی این خط مواجه ایم.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، علی محمودی افزود: به منظور توزیع عادلانه آب با کیفیت و فشار مناسب، این مجموعه ناگزیر به اجرای طرح نوبت بندی آب در روستای مغویه شد.

وی اضافه کرد: این روستا به دو محله تقسیم می شود که در طرح نوبت بندی هر محله سه روز در هفته از آب شرب بهره مند می شوند.

مدیر امور آب و فاضلاب بندرلنگه در ادامه با تاکید بر سلامت و کیفیت آب شرب این روستا، تصریح کرد: مردم اطمینان داشته باشند در راستای کنترل کیفیت آب، نمونه برداری های منظمی از خط محرم و شبکه توزیع آب روستاهای بندرلنگه صورت می گیرد که با استناد به نتایج آزمایش های فیزیک و شیمیایی، بیولوژی و میکروبی انجام شده، آب این شبکه مطابق استاندارد های ملی ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱بوده و از سلامت و بهداشت کامل برخوردار است.

وی همچنین تاکید کرد: تا کنون هیچ نامه ای از شبکه بهداشت مبنی بر عدم رعایت استانداردهای آب دریافت نشده که این موضوع نیز موید سلامت و کیفیت مطلوب آب شرب است.

وی در پایان، با اشاره به افزایش میزان مصرف آب بدلیل شرایط حساس فعلی از جمله؛ شیوع ویروس کرونا و شروع فصل گرما، از مردم خواست تا با مصرف بهینه آب، این شرکت را در تامین آب شرب مورد نیاز و ارائه هر چه بهتر خدمات همراهی کنند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *