ی. آبان ۴ام, ۱۳۹۹

کشف و ضبط بیش از ۸۴ هزار نخ سیگار قاچاق از واحدهای صنفی استان هرمزگان

معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان گفت: از ابتدای سال تا کنون پنج هزار و ۲۱۳ مورد بازرسی از واحدهای عرضه دخانیات  در هرمزگان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، عبدالرضا پیروی منش  اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بازرسان سازمان پنج هزار و ۲۱۳ مورد بازرسی از واحدهای عرضه دخانیات در هرمزگان بعمل آورده اند که از این تعداد بازرسی ۱۴۳ پرونده تشکیل و جهت صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

وی عنوان کرد : بر اساس بازرسی های بعمل آمده مقدار هشتاد و چهار هزار و ۲۱۳ نخ سیگار قاچاق از واحدها کشف و ضبط شده که ارزش ریالی مقدار کشفیات بیش از ۱۷۳ میلیون ریال است.  


معاون نظارت، بازرسی و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان افزود: بر اساس ماده سه قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات مصوب سال ۸۵ ، هر نوع تبليغ‌، حمايت‌، تشويق مستقيم و غير مستقيم يا تحريك افراد به استعمال دخانيات ممنوع است لذا نصب هرگونه تبليغ يا استند عرضه سيگار در مراكز فروش ممنوع            مي باشد

وی ادامه داد بر اين اساس فروش سيگار بايد توسط عاملين مجاز فروش انجام شود و اين فروشگاهها بر اساس قانون بايد در فاصله ۱۰۰ متري مراكز آموزشي، فرهنگي، مذهبي و مدارس بوده و با نصب تابلو و اعلان از فروش سيگار به افراد كمتر از ۱۸ سال خودداري كنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس