س. آذر ۱۱ام, ۱۳۹۹

کشف ۲۰۰ کیلوگرم اقلام دندانپزشکیِ قاچاق

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون و به نقل از خبرگزاری ایرنا: مودت همایی، سرپرست اداره نظارت و بازرسی تجهیزات و ملزومات پزشکی، از کشف ۲۰۰ کیلوگرم اقلام دندانپزشکی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

مودت همایی، سرپرست اداره نظارت و بازرسی تجهیزات و ملزومات پزشکی، گفت: براساس گزارش های دریافتی از سوی مردم مبنی بر ورود بار همراه مسافر در پی برگزاری نمایشگاه تجهیزات دندانپزشکی در کشور چین و همچنین طبق تفویض امور نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بازرسی شبانه روزی طی ۹ روز متوالی توسط کارشناسان تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) صورت گرفت.

وی افزود: طی بازرسی های صورت گرفته ۲۰۰ کیلوگرم اقلام دندانپزشکی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال که از طریق خطوط هوایی کشور به صورت مسافری و در قالب چمدان و کیف دستی وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) شده بود، جمع آوری و پس از طی روال قانونی، پرونده به مراجع ذیربط ارجاع شد.

همایی تاکید کرد: توسعه و استمرار نظارت و بازرسی بر مبادی ورودی از جمله فرودگاه‌ها و گمرکات توسط گروهای نظارتی تخصصی در دستور کار برنامه کاری اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس