پ. خرداد ۱۸ام, ۱۴۰۲

کلاهبرداری ۲میلیارد ریالی به بهانه واگذاری وام بانکی

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، رئیس پلیس فتا استان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در هرمزگان خبر داد و گفت: یکی از شیوه های جدید کلاهبرداران اینترنتی استفاده از شیوه واگذاری وام و تسهیلات بانکی به افراد نیازمند است.

سرهنگ “علی اصغر افتخاری” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: با مراجعه یکی از شهروندان هرمزگانی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شاکی به دنبال دریافت وام بانکی بوده است، ادامه داد: نامبرده در یکی از سایت های اینترنتی با یک واگذار کننده وام آشنا و از وی تقاضای مبلغ صد میلیون تومان وام بانکی می کند.

سرهنگ افتخاری افزود: متهم ابتدا در ازای وام صد میلیونی درخواست ۱۰ میلیون تومان کارمزد می کند که شاکی آن را به حساب وی واریز می کند،سپس در پوشش مشاوره و خیرخواهی به شاکی پیشنهاد دریافت مبالغ بالاتری برای دریافت وام می دهد که کارمزد های آن را نیز از شاکی دریافت می کند.

وی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و با استفاده از شیوه های علمی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی و با هوشیاری و اقدام به موقع مأموران با هماهنگی مقام قضائی متهم در فرودگاه دستگیر شد.

سرهنگ افتخاری اظهار داشت: متهم در آخرین پیشنهاد خود به شاکی قول یک وام ۲ میلیاردی را داده بود که بدین وسیله توانسته بود مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از شاکی و اطرافیان وی کلاهبرداری کند.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متهم پس از دستگیری با توجه روبرو شدن با مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اقرار کرد .

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه شاکی تاکنون به ۲۳ فقره کلاهبرداری مشابه اعتراف کرده است، ادامه داد: واگذاری وام های بانکی در فضای مجازی یکی از جدیدترین شیوه های کلاهبرداران در این قضا می باشد که با کمی هوشیاری می توان نقشه های شوم آنان را نقش برآب کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت هرگونه مشکل و مزاحمت در فضای مجازی می توانند از طریق مراجعه حضوری و یا سایت پلیس فتا بخش گزارش مردمی گزارش خود را ارسال نمایند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *