د. اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۹

کمیته مدیریت بحران باحضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد

با توجه به پیش بینی رگبار باران ، رعد و برق وجلوگیری از بروز خسارات و حوادث احتمالی در شهرستان طی هفته آینده، کمیته مدیریت بحران باحضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ؛ میر هاشم خواستار رئیس کمیته مدیریت بحران در این جلسه با بیان اینکه سامانه بارشی از هفته آینده طی روز شنبه ویکشنبه در استان و بویژه در شهرستان خمیر مستقر می‌شود، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی جاری شدن سیل همه نیروهای کمیته بحران بخشداران و رؤسای شوراهای شهر و روستای شهرستان خمیر در حالت آماده باش کامل ودر شهرستان حضور داشته باشند ..
وی تصریح کرد: با توجه به تغییرات ناگهانی شرایط جوی در منطقه وکشور و براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی و ستاد حوادث غیر مترقبه و بحران استان هرمزگان بدلیل سامانه بارشی و میزان بارندگی بالا و احتمال طوفان و سیلابی شدن رودخانه ها طی هفته آینده در روزهای ٢۴ ،٢۵فرودین ماه به مدت ٢روز ضروری است تا همه مسؤلان ادارات در نماز جمعه فردا سخنرانی تمهیدات و آمادگی لازم را برای مقابله با طوفان و سیل احتمالی پیش بینی کنند.
خواستارابراز داشت: در صورت ایجاد بحران به ویژه در روزهای آینده اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان باید در مورد فراهم آوردن مایحتاج مردم،‌ ذخیره نان و در صورت لزوم آماده کردن امکان اسکان موقت مردم و شهروندان امکانات و تجهیزات خود را در این حوزه بسیج کنند.
نماینده عالی دولت گفت : در صدد هستیم تا در هنگام وقوع هرگونه حادثه احتمالی با تمام توان و در کوتاه ترین زمان ممکن و با همکاری گروههای اجرایی، عملیاتی وپشتیبانی به رفع اشکال اقدام نماییم.
فرماندار شهرستان بر تشکیل گروههای واکنش سریع برای کنترل وقوع هرگونه حادثه احتمالی تاکید و گفت: تهیه و تامین تجهیزات پشتیبانی و ضروری بخصوص استقرارماشین آلات و تجهیزات راهسازی، توسعه ابزارهای ارتباطی و رادیویی و ایستگاه موبایل ،شرکت توزیع برق ، آبفا،آبفار جهت انجام هرگونه اقدامات مقابله ای با بحران احتمالی
لازم و ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس