چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

کی‌روش: باید ثابت کنیم که ایرانی هستیم

خبرگزاری فارس: کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی ایران مقابل ژاپن اظهار داشت: مطمئنا این بازی برای ما بازی مهمی است و خوشحال هستیم که اینجا هستیم.

* نیازی نیست که من در مورد ژاپن و ویژگی‌هایش حرفی بزنم

وی ادامه داد: مقابل تیم ژاپن با بازیکنان خوبش به میدان می رویم. نیازی نیست که من درباره تیم ژاپن و عملکردش حرف بزنم فقط خوشحالم که در نیمه نهایی آسیا هستیم.

*من فوتبال دفاعی در ژاپن نمی‌بینم

کی روش در ادامه در پاسخ به این سوال که ژاپن در این بازی ها فوتبال اقتصادی بازی کرده و حالا این تیم تدافعی بازی می کند و وی چه برنامه ای برای فوتبال دفاعی این تیم دارد گفت: من ترکیب یا سبک و فوتبال دفاعی در تیم ژاپن نمی بینم. ما فردا مقابل با پرستیژترین تیم آسیا بازی می کنیم که بازیکنان فوق العاده ای دارند. من افتخار داشتم ۲ سال در ژاپن کار کنم.

* خنده خبرنگاران ژاپنی به شوخی کی‌روش

به گزارش فارس، وی در ادامه به زبان ژاپنی به خبرنگاران این کشور گفت: شما بیدار شوید چون چشمانتان خسته است! در این لحظه خبرنگاران ژاپنی همگی خندیدند.

* فوتبال در ژاپن اصولی است

کی روش تاکید کرد: ۲ سال در باشگاه ناگویا کار کردم و از نزدیک برنامه های این باشگاه ها را برای توسعه فوتبال دیدم. از نظر کیفیت هم نیازی نیست که در مورد فوتبال این کشور صحبت کنیم چون همه چیز مشخص است. آنها ۴ بار فاتح آسیا شدند و بارها به جام جهانی رفته اند. درست است که قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است ولی بی دلیل نیست خیلی از کشورها از ژاپن دعوت کرده اند با آنها بازی کنند چون آنها واقعا روی اصول کار می کنند. امروز که قبل از بازی نیمه نهایی در آسیا هستیم از فرصت استفاده می کنم و از خبرنگاران ژاپنی می خواهم که پیام تشکر من را به مسئولان باشگاه ناگویا برسانند که ۳ سال به من فرصت دادند در این کشور کار کنم.

* در ناگویا که بودم تیم ملی ژاپن ۹ بازیکن مرا گرفت

به گزارش فارس، سرمربی تیم ملی ایران در ادامه افزود: یک مثال می زنم، در سال ۹۸ که در ناگویا بودم فدراسیون ژاپن ۹ بازیکن من را برای تیم ملی گرفت و اجازه نداد با این نفرات کار کنم. چند ماه این بازیکنان از من گرفته شد ولی به عنوان یک مربی خارجی باید به برنامه های فدراسیون ژاپن احترام می گذاشتم. این مثال خوبی برای فوتبال ایران است. این تیم در ۴ سال اخیر تیمی قدرتمند بوده ولی خواسته و آرزوی من این است که تیم ملی ایران در بازی فردا برنده بازی با ژاپن باشد.

* نسل مربیان ملی در حال انقراض است؛ باید شعبده بازی کرد

وی در خصوص اینکه تیم ملی ایران تا الان گلی نخورده و آیا حضور شما در این چند سال به ایران کمک کرده است گفت: وقتی شما سیستماتیک فرصت داشته باشید و ساختار خوبی ایجاد کنید به فوتبال کمک می کند. متاسفانه اکثر تیم های ملی نتیجه گرا هستند ولی خوشبختانه در ایران شناخت خوبی پیدا کردم و به موفقیت خوبی رسیدیم. الان در دنیا نسل مربیان در تیم های ملی رو به انقراض است چون فقط سه روز فرصت دارند که تیمشان را آماده کنند و فقط باید شعبده بازی کنند.

در ادامه کی روش صدایی هم از دهانش خارج کرد که از مترجم خود خواست آن صدا را هم به حاضران در نشست منتقل کند!

* مزاحمت بلندگوی ورزشگاه برای کی‌روش

به گزارش فارس نشست خبری کی روش برای دقایقی متوقف شد و سرو صدای بلندگوی ورزشگاه باعث شد تا چندین بار صحبت کی روش قطع شود اما بازهم وی به صحبتهای خود ادامه داد.

* مقابل ژاپن باید ثابت کنیم که ایرانی هستیم

کی روش در خصوص اینکه تیم ملی در ۵ بازی اخیر ۵ ترکیب متفاوت داشته و آیا فردا پلن جدیدی رو خواهد کرد و سورپرایزی خواهد داشت گفت: مطمئنا ژاپن تیم بسیار خوبی دارد و حرکات در عمق خوبی دارند ولی ماهویت خودمان را نباید از دست بدهیم و باید مقابل تیم خوب ژاپن بازی دارمی ولی ما هم سلاح های خودمان را داریم و باید ثابت کنیم که ایران هستیم.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *