د. اسفند ۱۱ام, ۱۳۹۹

گادوین منشا، به تونل وحشت خوش آمدی!

اگر گادوین منشا در نیم فصل در هر شرایطی در ترکیب ثابت پرسپولیس حضور داشت، حالا به تیمی آمده که به اندازه کادر سابق پرسپولیس فقط بازیکن خط جلو دارد!

به این اسامی دقت کنید:
*مرتضی تبریزی، روح الله باقری، اسماعیل گونسالوس، گادوین منشا.
*اللهیار صیاد منش، مهدی قائدی، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتریسی، داریوش شجاعیان، طارق همام، سیدمحسن کریمی، رضا آذری، سجاد آقایی، خسرو حیدری.
این چهره های جذاب، جوان، باتجربه و تیغ دار قرار است خط هجومی استقلال در لیگ و آسیا را بسازند. اما کار سخت با سرمربی است که از این جمع باید تنها ۴ یا حداکثر ۵ نفر را انتخاب کند که در این صورت حداقل ۹ بازیکن که برای پر کردن یک نیمکت کافی اند بیرون خواهند نشست. در این جمع قاعدتا اولویت با حضور خارجی ها است چراکه هزینه بیشتری برای آنها شده و چه بسا مثلث هجومی استقلال را ۳ بازیکن آفریقایی این تیم از نیجریه و آفریقای جنوبی تشکیل بدهند. البته هر ۳ این بازیکنان در حال حاضر فرم بدنی ایده آلی ندارند و احتمالا فعلا فضا برای دیگران باز خواهد بود. ضمن اینکه طارق همام نیز مصدوم است و او نیز از این جنگ جهانی بیرون می ماند.(در این بین بازیکنان جوان تر و کم اسم تر فعلا پشت دست شفر باقی خواهند ماند و به واسطه جوانی فشاری به سرمربی استقلال تحمیل نمی کنند).

با این وصف استقلال در دیدار مقابل پیکان انتخاب های محدودتری دارد و با توجه به درخشش داریوش شجاعیان و ثبات فرشید اسماعیلی شفر تنها باید از بین مهاجمان و سایر هافبک ها دو بازیکن را به این دو اضافه کند که هنوز مشخص نیست کدام بازیکن آماده تر از دیگران است.
برای گادوین منشا که در پرسپولیس یک نیم فصل بی رقیب را سپری کرده و در هر شرایطی در ترکیب تیم حضور داشته است، حضور این تعداد رقیب درجه یک ترسناک خواهد بود. اما یقینا ویژگی هایی که این مهاجم سابق پرسپولیس دارد به کمکش خواهدآمد. البته منشا باید در استقلال کم حاشیه تر و سختگیر تر به خود باشد، والا موقعیت های مناسب پیش رو را از دست خواهد داد.
به نظر می رسد با توجه به حضور استقلال در لیگ قهرمانان و بازی با ۳ تیم مدعی آسیایی شفر روی کیفیت های مختلف او حساب کرده است. منشا شوتزن، فضاساز و تکنیکی است و شکل بازی کردنش تیم را بالا نگه می دارد. البته هنوز کسی ندیده که ایسما هموطن منشا در چه فرمی است و قرار است با مدافعان پیش رو چه کند. شاید جنگ این دو نیجریه ای استقلال را تبدیل به هیجان انگیز ترین تیم نیم فصل دوم هم بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس