س. اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۹

گردهمایی سراسری مدیران کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ها و سازمان های تابعه وزارت کشور

1 دقیقه خوانده شده

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان که در این همایش حضور داشت با اعلام این خبر، افزود: چالش ها و مشکلات حوزه روابط عمومی و ضرورت توجه به رویدادهای مهم سیاسی در عرصه های ملی و بین المللی پیش رو در امسال مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

فاطمه رکن الدینی ادامه داد: در این نشست هر یک از مدیران روابط عمومی استانداری ها دیدگاه ها و مشکلات حوزه خود را بیان کردند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان نیز در این گردهمایی با بیان اینکه برگزاری چنین نشست هایی باید به افزایش دانش و انتقال تجارب نوین منجر شود، گفت: هر ساله شاهد بیان مشکلات در زمینه ارتقای جایگاه روابط عمومی ها و مشکلات عدم بودجه و اعتبار اختصاصی مطرح است اما با توجه به هدف برگزاری این گردهمایی ها باید تجارب مهم و کاربردی روابط عمومی استانداری ها به منظور هم افزایی و ارتقای سطح کیفی تمامی روابط عمومی ها به اشتراک گذاشته شود.

رکن الدینی افزود: این گردهمایی ها باید در نهایت منجر به خروجی شود و مدیرانی که از سایر استان ها دور یکدیگر جمع می شوند و هزینه هایی بر آنها مترتب می شود تا گردهمایی سال بعد از خروجی این جلسات بتوانند در مسیر فعالیت خود بکار ببرد.

وی اضافه کرد: با توجه به وجود تمامی مشکلات در حوزه روابط عمومی و پذیرش آنها اما در کنار بیان و پیگیری مشکلات در این گردهمایی ها می توان از ظرفیت های علمی و تجارب یکدیگر برای رسیدن به اهداف و سیاست های تبیین شده توسط دولت که همان خدمات بهتر به مردم است، بهره مند شد.

رکن الدینی به ظرفیت های موجود از قبیل نیروی انسانی متخصص و امکانات مناسب در روابط عمومی استانداری هرمزگان اشاره و خاطر نشان کرد: هرمزگان استانی با ظرفیت های غنی در حوزه روابط عمومی است و نگاه حمایتی و توجه ویژه دکتر همتی استاندار هرمزگان به روابط عمومی موجب شده که بسیاری از مسایلی که در سایر استانها وجود دارد و در  این گردهمایی مطرح شد در هرمزگان وجود نداشته باشد.

گفتنی است؛ طرح تبادل دانش و تجربیات توسط روابط عمومی استانداری هرمزگان مورد توجه میزبان و مدیران روابط عمومی های استانداری های سراسر کشور قرار گرفت و هر کدام دستاوردهای خود را بیان کرده و با دیگران به اشتراک گذاشتند.

بخشی از بیانیه رسمی گردهمایی سراسری روابط عمومی استانداری ها به این شرح است:

۱- تاکید بر جایگاه روابط عمومی ها در ارائه تصویر منصفانه و روشن از کارکرد دستگاه های اجرایی با عنایت به حساسیت مقابله با عملیات روانی دشمن و شرایط خاص تحمیلی بر کشور.

۲- اهتمام به دستورالعمل های ارسالی در راستای ارتقا و تثبیت جایگاه روابط عمومی های استانداری ها با جایگاه ساختاری “مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل”و ایجاد وحدت رویه در انتصابات و پست ها.

۳-پیشنهاد رفع تنگناهای اجرایی ادارات کل روابط عمومی و امور بین الملل استان ها از طریق تخصیص ردیف بودجه مشخص و نیز لحاظ شدن تنخواه مناسب.

۴- اهتمام به مدیریت مناسب بر فضای مجازی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در شبکه های اجتماعی از طریق تعامل مناسب با رهبران فکری و مدیران کانالهای صاحب امر.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس