چ. اردیبهشت ۲۲ام, ۱۴۰۰

گسترش کانون غنچه های هلال احمر در مراکز پیش دبستانی هرمزگان

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان از راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر در مقطع پیش دبستانی به همکاری معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون؛ سحر رفیعی بندری، معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان با اشاره به طرح راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر اظهار کرد:به منظور فراهم آوردن زمینه لازم برای نقش آفرینی مرکز پیش دبستانی به عنوان کانون کسب تجربیات محلی، بستر سازی مناسی ترویج فرهنگ نوعدوستی و انسجام اجتماعی، توانمند سازی نوآموزان و نیروی انسانی حوزه پیش دبستانی در مواجهه با نیازهای فوری و عمومی جامعه از قبیل امداد رسانی، حرکت های خیرخواهانه مردمی و خدمات بشر دوستانه کانون غنچه های هلال احمر راه اندازی خواهند شد.

رفیعی افزود:در راستای عملیاتی شدن این اقدام، تفاهم نامه مشترکی بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش  امضا می شود که معاونت های آموزش ابتدایی و امور جوانان به عنوان مجری طرح اقدامات لازم را در این زمینه به انجام خواهند رساند.


وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای تیرماه سال جاری با آموزش مربیان و مدیران پیش دبستانی آغاز می شود ، خاطر نشان کرد: در سطح استان بالغ بر یک هزارو ۸۰۰پیش دبستانی وجود دارد که به صورت پایلوت ۱۰۰ مرکز به منظور راه اندازی کانون غنچه های هلال احمر انتخاب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *