چ. بهمن ۱ام, ۱۳۹۹

یکصد و سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، یکصد و سیزدهمین جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر بندرعباس با حضور امینی زاده شهردار بندرعباس،کناری زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بندرعباس و روسای ادوار گذشته شورای اسلامی شهر بندرعباس و با دستور کار  “تجلیل و تکریم از خادمان مردم در پارلمان محلی شهر بندرعباس برگزار شد.

فیصل دانش، رئیس شورای شهر بندرعباس در این جلسه با تبریک فرا رسیدن روز شورا اظهار کرد: شوراها به عنوان مردمی ترین نهاد از بطن مردم برخواسته و زبان گویای مردم در برابر مسئولان و نهادهای مختلف محسوب می شود.

وی گفت: بی شک همراهی، حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از پایه های اصلی تحقق انقلاب اسلامی و عاملی اساسی در استمرار آن بوده و هست و شوراها نیز با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشأت گرفته از آرای مردم ، می توانند نقش بسزایی در  تداوم و پیشرفت حرکت رو به رشد این نظام الهی و مردمی داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به تشکیل شورای اسلامی شهرها و روستاها در اسفندماه ۱۳۷۷  و آغاز شکل‌گیری این نهاد کاملا مردمی یادآورشد: درحال حاضر شورا تبدیل به جوانی ۲۰ ساله شده که هنوز تجربه لازم را ندارد و در حال کسب تجربه است و باید از پیشکسوتان و حرکت مثبت و بزرگ آنها در گذشته درس گرفت.

دانش افزود: اگر گذشتگان و پیشکسوتان این سختی‌ها را نمی‌کشیدند امروز شورا، شهرداری و پیشرفت فیزیکی شهر ما این نبود، و پیام امروز شورا ،اعتقاد به کار شورایی و حفظ احترام پیشکسوتان این نهاد مردمی است. 

فیصل دانش گفت: این برنامه برای اولین بار اجرا شده و قرار است این ارتباط و مشاوره ادامه داشته باشد.

قدیمی ترین عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: وقتی بین خود و دنیا مقایسه کنیم می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم، در دنیا، مردم به‌جای رأی دادن به فرد به برنامه‌های افراد رأی می‌دهند، ما گروه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و… تشکیل میدهیم و وارد عرصه انتخابات می‌شویم و سپس افرادی با افکار مختلف انتخاب می‌شوند و در کنار هم قرار می‌گیرند، و آنوقت انتظار داریم بدون اختلاف بکار مشغول شوند، که به عقیده من کار بسیار سخت و پیچیده ای است، وی گفت بنظرم میبایست تغییرات اساسی در مورد قوانین شوراها و پروسه انتخابات انجام شود و مردم به یک گروه و الزاما به برنامه آن رای دهند تا نتایج بهتری حاصل شود.

دانش در ادامه افزود: در دوره پنجم علیرغم تمامی مشکلاتی که در این شورا وجود داشته، اما نگاه اکثریت اعضای شورا ، مثبت و سازنده است و همچنین به دنبال پیشرفت و توسعه شهر هستند.

رئیس شورای شهر بندرعباس در پایان گفت: همواره دغدغه شوراها عدم برنامه‌ریزی‌ها بوده است، اما خوشبختانه شورای پنجم از ابتدای کار خود اصرار داشته شهرداری میبایست برنامه پنج‌ساله داشته باشد. که این مهم  از ابتدای سال ٩٨ انجام شده و جای امیدواری است .

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس