ج. اردیبهشت ۳ام, ۱۴۰۰

۲۲۰ هزار گردشگر وارد قشم شدند

رئیس کمیته آمار و اطلاعات ستاد اجرائی خدمات سفر قشم از ورود ۲۲۰ هزار و ۶۴۵ گردشگر همزمان با تعطیلات ۶ روز پایانی ایام الله دهه مبارک فجر به این جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، محمد رضا عباسی اعلام کرد: این تعداد گردشگر از ۱۷ تا ۲۲ بهمن ماه از سه مسیر هوائی (فرودگاه بین المللی قشم)، دریایی (اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم) و زمینی (ورود خودرویی مسافران از بندر پهل به اسکله لافت با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت) وارد  جزیره قشم شدند.
وی ادامه داد: ۱۶۱ هزار و ‌۸۲۷ گردشگر با استفاده از ۴۱ هزار و ۸۶۸ دستگاه انواع خودرو از طریق حمل با شناورهای لندینگ کرافت از اسکله‌ پهل بندرعباس وارد اسکله لافت در جزیره قشم شدند.
به گفته رئیس کمیته آمار و اطلاعات ستاد اجرائی خدمات سفر قشم، طی این مدت همچنین ۵۱ هزار و ۱۶۹ گردشگر سفر به قشم را با شناورهای تندرو از اسکله شهید حقانی بندر عباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم تجربه کردند.
او ادامه داد: ۶ هزار و ۶۴۹ گردشگر هم از ۱۷ تا ۲۱ بهمن ماه (آمار پنج روزه) با استفاده از سفر هوایی از چند استان کشورمان همچون تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان وارد فرودگاه بین المللی قشم شدند که با پیش بینی آمار حدود هزار نفری مسافر ورودی برای روز ششم این رقم به  ۷ هزار و ۶۴۹ نفر افزایش می یابد.
بنا به این گزارش؛ طی این مدت جمعیت حدود ۱۵۰ هزار نفری شهرستان قشم به بیش از ۳۶۰ هزار نفر رسید . 
جزیره قشم در جنوب ایران با داشتن ظرفیت های مهم گردشگری همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره ها، جنگل دریایی حرا، تنگه چاهکوه، خلیج دلفین ها، جزایر ناز، موزه ژئوپارک، بام قشم، سواحل زیبا در کنار بازار مناسب خرید و‌ مهمتر از همه اخلاق مردمان مهربانش در طول سال به ویژه نیمه دوم و با نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال، میزبان گردشگرانی از نقاط مختلف کشورمان و توریست هایی ازکشورهای مختلف جهان است.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *