س. اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۹

۸۵۷ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ هرمزگان در تعطیلات ۵ روزه دهه فجر

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان، از خدمات رسانی به ۸۹۸ مصدوم و بیمار، توسط اورژانس ۱۱۵، در تعطیلات اخیر، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای گامبرون ، دکتر محمود حسین پور گفت: به منظور ایجاد امنیت خاطر مسافران و شهروندان گرامی، اورژانس ۱۱۵ استان از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ بهمن ماه در آماده باش کامل می باشد. در این مدت آمبولانس های جاده ای، در ساعات پیک از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ شب در مبادی ورودی و خروجی شهر مستقر می باشند؛ تا در صورت بروز حادثه بتوانند در اسرع وقت خدمات درمانی را به مددجویان ارائه نمایند.

 وی افزود: طی تعطیلات چند روز اخیر( از تاریخ ۱۷ تا ۲۲ بهمن)، به ۸۹۸ بیمار و مصدوم، طی ۸۵۷ ماموریت، توسط اورژانس۱۱۵ استان خدمات پیش بیمارستانی ارائه شده است. که ۱۹ درصد بیشتر از میانگین ماموریت های روزانه بوده است.

دکتر حسین پور اظهار کرد: ۵۰۱ مورد از ماموریت ها در حوزه شهری و ۳۵۶ مورد، در جاده های های خارج از شهر بوده است. ۳۵ درصد از مصدومین مربوط به حوادث ترافیکی (۳۱۴ مصدوم) و ۶۵ درصد مربوط به حوادث و بیماریها بوده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی هرمزگان اضافه کرد: ۵۴۵ نفر از مصدومین و بیماران توسط اورژانس ۱۱۵ جهت ادامه درمان، به بیمارستان های سطح استان منتقل شده اند؛ ۲۱۵ نفر خدمات سرپایی در محل فوریت دریافت نموده اند؛ طی مدت یاد شده ۱۶ فوتی در محل فوریت داشتیم و بقیه مصدومین نیز حاضر به همکاری با اورژانس ۱۱۵ نشده و رضایت شخصی داده اند.

حسین پور خاطر نشان کرد: در روز ۲۲ بهمن به منظور پوشش امدادی مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، ۲۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با ۵۱ نفر نیروی عملیاتی و بیش از ۱۰ نفر نیروی پشتیبانی، در محل راهپیمایی در کل استان حضور داشته و به راهپیمایان عزیز خدمات درمانی ارائه داده اند.

وی یادآور شد: خوشبختانه به جز یک مورد شکم درد حاد، که توسط آمبولانس مستقر در محل، به بیمارستان منتقل شد؛ بقیه مراجعین به صورت سرپایی در محل درمان شده و مورد خاصی نداشته اند.

“بابک پارسا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس